Prezenty dla mieszczuchów, którzy marzą o sielskim życiu

Zwrot ku naturze coraz wyraźniej widać nie tylko w domach, ale i biurach, które bywają już wyposażone we własne ule czy ogrody. Przyroda inspiruje mieszkańców miast, a nowa fala książek o naturze czy gry takie jak Farming Simulator 19 pozwalają nawet w centrum miasta poczuć się jak na wakacjach na wsi.

Renesans książek o przyrodzie rozpoczął się wraz z popularnością Sekretnego życia drzew Petera Wohllebena i trwa do dziś. Autor ten wydał później również kilka podobnych książek, a wkrótce za nim podążyli kolejni. Dziś w każdej księgarni nietrudno znaleźć kompleksową książkę o pszczołach napisaną jak powieść sensacyjna (Życie pszczół Maurice’a Maeterlinck’a; Historia pszczół Mai Lunde; Rój Laline Paull) czy pięknie wydany poradnik zbieracza ziół.

Staranna szata graficzna łączy zresztą wszystkie tego typu pozycje, a najnowszą z tej serii jest Cisza i Spokój Natalii Sosin-Kiersnowskiej. To historie kilkunastu różnych osób, które rzuciły miasto, by robić owcze sery, hodować pszczoły lub prowadzić pensjonat na wsi. Inspirująca dla każdego, komu ucieczka z miasta przeszła kiedyś przez myśl. Warto wspomnieć tu, że podobne pozycje o grzybach, kwiatach i zwierzętach coraz częściej trafiają na półki z książkami dla dzieci. Mogą być pięknym prezentem, który rozbudzi przyrodniczą pasję.

Farming Simulator 19 i inne gry o życiu na wsi

Wiele osób pamięta jeszcze czasy, gdy każdy ze znajomych miał swoją farmę. Oczywiście na Facebooku. Pospieszne kończenie spotkań, by zdążyć zebrać wirtualne pomidory,w pewnych kręgach nikogo nie dziwiło. I choć tamta rozrywka dawno już odeszła w zapomnienie, to wiele osób nadal czerpie satysfakcję z gier pozwalających wcielić się w rolnika. Najlepszym przykładem jest kolejna już część Farming Simulator. Fabuła może wydawać się prosta: gracz bierze udział w sianiu, oraniu i żniwach, czyli tym wszystkim, co składa się na codzienność współczesnego chłopa. Zobacz grę: https://www.euro.com.pl/gry-pc/focus-home-interactive-farming-simulator-19-pc.bhtml Okazuje się, że mieszkańcy miast chętnie spotykają się przy Farming Simulator 19 po to, by odprężyć się wśród wirtualnych sielskich krajobrazów, a za zebrane punkty nabyć kolejny model traktora w grze. Inne gry podobne do Farming Simulator 19 to Farming Giant czy Big Farm.

Warsztaty z wiejskiego życia

Nie tylko praca na roli w grach takich jak Farming Simulator 19 c oraz bardziej interesuje mieszkańców miast. Wielką popularność zyskują własnej roboty kosmetyki czy świece. W sieci można znaleźć sklepy z surowcami, dzięki którym nalewki czy oleje da się wytwarzać również w domu. Po składniki można wybrać się do lasu czy za miasto. Do tego wystarczy dobrać odpowiednie buteleczki, etykiety i substancje pomocnicze, jak hydrolaty czy rozpuszczalniki. W cenie są też ładnie wydane poradniki na temat takich domowych wyrobów. Aby uzupełnić wiedzę, w miastach można iść na warsztaty tradycyjnego rzemiosła. Karnet lub wejściówka na warsztaty pszczelarskie, kosmetyczne czy lekcję robienia przetworów będą idealnym rozwiązaniem dla kogoś, kto stawia w tych dziedzinach pierwsze kroki.

Innym pomysłem na prezent mogą być dobrej jakości polskie kosmetyki naturalne. Coraz więcej manufaktur tworzy takie na bazie miodu z pasieki czy lawendy prosto z pola. Każdy, kto lubi spędzać czas na łonie natury, doceni taki prezent.