Pralnia chemiczna lub wodna – pomysł na biznes!

Jeżeli zastanawiasz się nad założeniem swojego biznesu – niezależnie od tego, czy to Twoje pierwsze podejście, chęć otworzenia kolejnej działalności czy po prostu potrzeba spróbowania z czymś nowym – koniecznie powinieneś zastanowić się nad założeniem pralni. Czemu? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz!

Wnętrze pralni samoobsługowej

Przede wszystkim, pralnie samoobsługowe – bo o takich będziemy tutaj mówić, są już niezwykle popularne w wielu krajach, głównie zachodnich. Jednak Polacy coraz bardziej dostrzegają ich liczne zalety, dlatego też coraz więcej pralni tego typu pojawia się w większych miastach w naszym kraju.

Skąd wynika ich popularność?

Na popularność takiego rozwiązania składa się bardzo dużo czynników – postaramy się wymienić te najważniejsze, abyś mógł nabrać odpowiedniej perspektywy. Przede wszystkim, jest to rozwiązanie po prostu bardzo wygodne. Pralnie powstają w okolicy dużych osiedli, więc ich mieszkańcy mają do nich łatwy dostęp. Dodatkowo, pralki w praniach mają pojemność nawet 18 kg lub więcej. Dzięki temu zamiast kilku prań w pralce domowej – można wykonać jedno w pralni. Same pralki są proste w obsłudze, a na miejscu możemy pranie wysuszyć oraz wyprasować. Jeżeli mamy do czynienia z trudnymi palmami – możemy na miejscu wykorzystać takie urządzenia jak np. stoły detaszerskie, dzięki czemu możemy dokonać wstępnej obróbki trudnych plam – stąd pewność, że znikną one podczas prania.

Usługi takie jak pranie, nie są również drogie. Dodatkowo, w przypadku zdecydowania się na nie, nie musimy zakupywać pralki domowej, która sama w sobie jest sporym wydatkiem. W sieciach jak np. SpeedQueen możemy liczyć również na liczne promocje oraz dodatkowe środki do wykorzystania, jeżeli zdecydujemy się na doładowanie Karty Stałego Klienta kwotą od przynajmniej 100 zł.

Niskie koszty

Samo założenie pralni niekoniecznie jest najtańszą opcją, na jaką możemy się zdecydować – jest to fakt. Ceny dostosowania lokalu oraz zakupu odpowiednich urządzeń zaczynają się od około 60 000 euro. Specjaliści w branży podają jednak, że trzeba liczyć się z kosztami rzędu około 100 000 euro. Dlaczego więc mówimy o niskich kosztach? Wynika to z faktu, że w momencie, w którym pralnia startuje, koszty gwałtownie spadają. Mamy urządzenia oraz lokal, które będą na siebie zarabiać. Mówimy o pralniach samoobsługowych, odpadają więc nam koszty takie jak np. pracownicy – w jakim innym biznesie możemy o nich zapomnieć? W przypadku, gdy zdecydujemy się na sprzęt wysokiej klasy, będzie on działał długo i niezawodnie, regularnie przynosząc nam wysokie zyski.

Gdzie kupić sprzęt?

Jest to bardzo ważne pytanie, zwłaszcza dla osób, których perspektywa takiego biznesu zainteresowała, nie wiedzą oni jednak o tej branży zbyt wiele. Warto pamiętać o tym, że mówimy tutaj nie tylko o zakupie samych pralek czy suszarek i magli. W przypadku wyposażenia naszej pralni konieczne prawdopodobnie okażą się wspomniane już stoły oraz kabiny detaszerskie, stoły do prasowania czy wytwornice pary. Do tego nie można zapomnieć, chociażby, o automatach do zakupu poszczególnych detergentów.

Jeżeli założenie pralni faktycznie zaczyna nas interesować, to koniecznie powinniśmy zapoznać się z ofertą firmy Sovrana – już teraz serdecznie zapraszamy do odwiedzenia ich strony internetowej, www.sovrana.pl. Jest to firma, która specjalizuje się w kompleksowym wyposażaniu pralni, zarównano tych wodnych, jak i również tych chemicznych. W ich ofercie znajdziemy absolutnie wszystko, co będzie potrzebne, aby nasza pralnia sprawnie funkcjonowała oraz przynosiła zyski.

Co ważne, mają oni już na swoim koncie setki wyposażonych pralni, co czyni ich jednym z liderów na naszym rynku. Oferują oni sprzęt zarówno nowy, jak i używany. Do tego każdy, kto się do nich zgłosi, może liczyć na fachową pomoc i doradztwo w kwestii wyboru sprzętu. Już teraz gwarantujemy, że wybiorą oni sprzęt najbardziej dostosowany do Waszych potrzeb oraz pomysłów.

Dochodowy biznes

Zdecydowanie się na pralnie w tym momencie może okazać się znakomitym wyborem – w końcu klientów przybywa coraz bardziej a samych pralni w naszym kraju jest relatywnie niewiele. Polacy coraz chętniej przekonują się do takich nowoczesny i wygodnych rozwiązań. Pamiętajcie, że jeżeli chcielibyście poznać więcej szczegółów odnośnie sprzętu czy szerzej – całego biznesu i procesu otwierania pralni – specjaliści firmy Sovrana są do Waszej dyspozycji!

sovrana.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *