Szukaj

PRAKTIS: Narysowałem swój świat

Film Tomasza Rodzika przedstawiający sylwetkę grafika i artysty street-art Przemysława Sieńko
fot. kadry z filmu Tomasza Rodzika

Ta historia opowiada o ścieżce rozwoju, pasji i determinacji. Reportaż przedstawia historię chłopaka, którego hobby z dzieciństwa przeradza się w sposób na życie. W filmie możemy zobaczyć punkt widzenia artysty na otaczającą go przestrzeń. „Narysowałem swój świat” to również ukazanie street artu nie jako aktu wandalizmu i zniszczenia, ale jako sztukę i uzupełnienie tkanki miejskiej, której jest nierozłączną częścią. Przemysław PRAKTIS Sieńko – autor ilustracji, grafik, obrazów z pogranicza rysunku i malarstwa.

Artysta wiele lat samodzielnie rozwijał swój warsztat, czerpiąc z różnorodnych technik i tematów. W 2016 uczęszczał na rysunek u białostockiego artysty Grzegorza Radziewicza, a w 2017 odbył staż w szkole artystycznej CHAPITO w Lizbonie. Charakterystyczne w jego twórczości jest łączenie wielu wątków współczesnej sztuki i kultury, czego efektem są autorskie dzieła, będące mieszanką abstrakcjonizmu, futuryzmu, komiksu czy realizmu. Od początku dążył do określenia rozpoznawalnego stylu, który definiuje go jako artystę spełnionego.

Autorem koncepcji, scenariusza oraz wykonawcą zdjęć i montażu jest Tomasz Rodzik. Jest to jego drugi film z cyklu lifestylowych reportaży. Pierwszy dotyczył fotografa kultury miejskiej Mateusza Szeligi, który można zobaczyć pod linkiem: