Powrót do San Francisco – nowa kolekcja marki Levi’s

W poniedziałek, 8 grudnia w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie wzięliśmy udział w prezentacji nowej kolekcji marki Levi’s na sezon wiosna/lato 2015. Projekty inspirowane krajobrazem i historią rodzimego dla marki San Francisco prezentowały dokładnie taki klimat, jakiego oczekujemy od tej marki.

W wiosennej kolekcji marka Levi’s powraca do swoich korzeni, do San Francisco. Pozostając w kalifornijskim klimacie, tym razem projektanci sięgnęli po elementy wpisane w krajobraz oraz historię miasta. Łącząc motyw mgły rozciągającej się nad malowniczym horyzontem kalifornijskiej Ocean Beach z subkulturą hipisów i bitników stworzyli oldschoolową kolekcję.

Kolekcja przedstawiona została w minimalistycznej scenografii, której podstawę stanowiły drewniane standy, na których prezentowały się ikony marki Levi’s: kurtki Trucker, koszule Western oraz najnowsze modele spodni Levi’s 501 CT. Goście eventu mieli możliwość zobaczyć jak kultowe Levi’s 501 CT w nowej odsłonie prezentują się na modelach – finalistce 4. edycji Top Model Marcie Sędzickiej oraz Danielu Uzdowskim z agencji RebelModels.

Nie przez przypadek prezentacja kolekcji Levi’s wiosna/lato 2015 odbyła się w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Propozycje Levi’s na nadchodzący sezon to nowa interpretacja ponadczasowych, kultowych ikon marki. Noszone przez pokolenia, łatane, podwijane lub strzępione Levi’s 501 odzwierciedlają różne sposoby życia. W nowej odsłonie klasyka została dostosowana do tego, jak lubimy ją nosić, w postaci nowego modelu dżinsów Levi’s 501 CT.

Przez lata miłośnicy kultowych modeli dżinsów Levi’s 501 zmieniali ich wygląd. Tym razem projektanci marki Levi’s zrobili to za nich, zmieniając kultowy model Levi’s 501, poszerzając ich krój i zwężając nogawki, by nadać im boyfriend’owego kroju. To właśnie ten model był największą gwiazdą prezentacji. Wzrok przykuwały również nowe odsłony ikon, nawiązujące do miejskiego, współczesnego stylu, a zarazem do pierwszych dżinsowych tkanin sprzed 140 lat. Dużą niespodzianką prezentacji była wyczekiwana przez wszystkich damska wersja kolekcji Levi’s Commuter – lekka i funkcjonalna, stworzona z myślą o miłośniczkach rowerowych wycieczek.

Wśród zaproszonych gości pojawili się dziennikarze, styliści oraz przyjaciele marki Levi’s m.in. Kasia Warnke i Mikołaj Komar. O oprawę muzyczną zadbali Michał Bshosa Brzozowski i Oskar Stelągowski.

Tekst i zdjęcia: materiały organizatora