Mały biznes przynoszący stały dochód

Masz niewielki kapitał, który chciałbyś zainwestować w nieruchomość, ale nie wiesz jak? Podpowiadamy kilka pomysłów, które zawsze wypalają.

Zakup mieszkania pod wynajem

To pomysł prosty i skuteczny. Jeśli dobrze wybierzesz lokalizację i nie zawyżysz ceny wynajmu, na pewno znajdziesz chętnych, którzy wprowadzą się do Twojego loku. Pamiętaj, że taka inwestycja nie zwróci się szybko. Po kilkunastu latach będziesz osiągał zysk na czysto. Warto być dobrym najemcą. Dobra opinia zagwarantuje Ci, że lokatorzy nie zdewastują mieszkania, a przed wyprowadzką dadzą Ci dużo czasu na znalezienie zastępców.

Kiosk

Zakup kiosku jest tani, podobnie jak utrzymanie w nim pracownika. Jeśli po opłaceniu towaru, wypłacie i czynszu jesteś do przodu, znaczy to, że Twój kiosk jest w dobrym punkcie. Dlatego przed zakupem kiosku warto się zastanowić. Poszukaj różnych ofert. Nie musisz prowadzić tego interesu w tym samym mieście, którym mieszkasz. Uczciwy pracownik jest w stanie wykonać za Ciebie wszystkie czynności i dopilnować interesu.

Pomysl na maly biznes przynoszacy staly dochod 02Zakup hali pod wynajem

Zastanów się, w jakim charakterze chcesz wynajmować halę. Jeśli myślisz o hali pracowniczej lepsza będzie lokalizacja pod dużym miastem. To najbardziej rentowny rodzaj najmu, wymaga jednak od Ciebie największego zaangażowania, ponieważ Twoja sala musi spełniać wszystkie normy BHP: musi znajdować się w niej odpowiednia ilość okien, stanowisk pracy, wentylacja, temperatura, a nawet dostosowana do rodzaju prac wykonywanych na sali łazienka.

 

Pomysl na maly biznes przynoszacy staly dochod 04Sale szkoleniowe

Wynajem sal szkoleniowych w Warszawie. Sprawdź konkurencję i ceny. Jeśli chcesz zainwestować, warto porozmawiać z potencjalnymi kontrahentami i zapytać, czy mają jakieś specyficzne potrzeby. Flipchart, projektor, kącik kawowy, wygodne krzesła – sale konferencyjne nie wymagają wielkich nakładów. Sprawdź jednak lokalizację. Hałas za oknem może skutecznie zakłócić nawet najciekawsze szkolenie.

Pamiętaj, że są to pomysły bardzo proste. Na rynku jest olbrzymia konkurencja. Inwestycja w nieruchomość jest bezpieczna, dlatego tak wiele osób chętnie w nią inwestuje. Teraz, puki ceny są niskie, opłaca się to najbardziej. Chęć zakupu skonsultuj nie tylko z rodziną, ale najlepiej z profesjonalnym doradcą finansowym.

 

Tekst: autor zewnętrzny, fot. Gwan Kho, Jason Wohlford | CC BY-SA 2.0