Szukaj

Polski producent masek medycznych liderem w Europie

PTAK Warsaw Expo wiosną tego roku rozpoczął produkcję jednorazowych masek medycznych

Produkcja zlokalizowana jest w jednej z hal expo należących do ośrodka targowo-kongresowego, w którym przed pandemią odbywały się największe wydarzenia targowe w Europie Środkowo-Wschodniej

Lockdown branży targowej zmusił firmę do poszukania innych źródeł utrzymania. Początki polskiej produkcji w PTAK Warsaw Expo wiązały się z wieloma trudnościami, poczynając od znalezienia dostawców materiałów spełniających najwyższe standardy jakości, po wykwalifikowanych techników produkcji. Determinacja i chęć pomocy polskiemu społeczeństwu oraz uniezależnienie Polski od jednorazowych maseczek sprowadzanych spoza UE, doprowadziły polską firmę do pozycji lidera w Europie.

Dziś w PTAK Warsaw Expo funkcjonuje największa polska fabryka jednorazowych masek medycznych. Czterdzieści w pełni zautomatyzowanych linii produkcyjnych pracujących 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu może wytwarzać dziennie nawet 4 mln jednorazowych maseczek o bardzo wysokiej skuteczności filtracji bakterii BFE 99%, zgodnych z europejską normą przewidzianą dla masek medycznych. Produkt był wielokrotnie badany przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy oraz posiada dokumentację potwierdzającą zgodność z normą i najwyższą jakość.

W myśl zasady „Polak potrafi”, PWE w krótkim czasie stało się wiodącym producentem jednorazowych masek medycznych w Europie. W przeciągu kilku miesięcy, na rynek polski i zagranicę trafiło ponad 200 mln masek medycznych. Głównymi odbiorcami stały się placówki służby zdrowia, sieci sklepów, m.in. LIDL, Polskie Linie Lotnicze LOT, Polska Grupa Górnicza, Poczta Polska, RUCH S.A. oraz ponad 600 hurtowni i firm działających na terenie UE.

Uruchamiając polską produkcję jednorazowych masek medycznych, PTAK Warsaw Expo aktywnie włączył się we współpracę z Agencją Rozwoju Przemysłu, nadzorując narodowy program szycia maseczek #PolskieSzwalnie. 

Na początku drugiej fali pandemii COVID-19, PWE działając charytatywnie przekazało znaczącą liczbę jednorazowych maseczek polskim placówkom medycznym, edukacyjnym oraz wielu instytucjom i samorządom. 

Podjęcie rodzimej produkcji przez firmę PTAK Warsaw Expo ma obecnie zasadnicze znaczenie dla dostępności jednorazowych masek medycznych w Polsce. 

źródło: PTAK Warsaw Expo