Szukaj

Poland Prize wesprze rozwój zagranicznych startupów

Komunikat MFiPR: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór dla organizacji, które pomogą zagranicznym startupom
fot. 3DKreator @ flickr.com CC BY-SA 2.0

Zagraniczne innowacyjne firmy mogą otrzymać pomoc w prowadzeniu biznesu w Polsce. Taką możliwość stwarza konkurs Poland Prize finansowany z funduszy unijnych. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór dla organizacji, które pomogą zagranicznym startupom. Maksymalne dofinansowanie dla wspieranych startupów to nawet kilkaset tysięcy złotych

– Inwestycje w startupy to jeden ze sposobów na większą innowacyjność polskiej gospodarki. Zagraniczne innowacyjne firmy mogą otrzymać pomoc w prowadzeniu biznesu w Polsce. Taką możliwość stwarza Konkurs Poland Prize finansowany z funduszy unijnych. Chcemy poprzez ten konkurs zachęcić zagraniczne startupy do rozpoczęcia działalności w Polsce. Przedsiębiorcy z zagranicy mogą liczyć na wsparcie we wprowadzeniu ich w polskie środowisko startupów – mówi Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

Doświadczenie w cenie

Konkurs „Programy Akceleracyjne – Poland Prize: oferta dla akceleratorów” ma na celu zachęcenie zagranicznych startupów do rozpoczęcia działalności w Polsce. Przedsiębiorcy z zagranicy mogą liczyć na wsparcie we wprowadzeniu ich w polskie środowisko startupów. Budżet programu wynosi 60 mln zł.

Nabór wniosków rozpocznie się 18 listopada 2020 r. i potrwa do 9 grudnia 2020 r. Szczegóły konkursu na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Konkurs jest finansowany z Programu Inteligentny Rozwój.

źródło: PAP, kom, jml