Szukaj

Teatr to miejsce, do którego niestety nadal wybieramy się za rzadko. Mimo wielu ciekawych akcji, mających na celu promowanie tej formy rozrywki, ciągle wolimy pójść do kina lub po prostu zostać w domu.


Zbyt duży wydatek
Najczęściej podawanym powodem, dla którego nie chodzimy do teatru, jest oczywiście cena biletów. Jest ona dość wysoka i nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek. Wiele teatrów stara się rozwiązać ten problem, oferując tańsze bilety lub specjalne zniżki.
Co wybrać?
Wielu Polaków uważa, że teatr nie będzie odpowiednią rozrywką. Dlaczego? Ponieważ wyjście tam oznacza elegancki strój, odpowiednie przygotowanie i kulturalne zachowanie podczas spektaklu. Jest to jednak bardzo mylne. Oczywiście sztuka wyższa wymaga przestrzeganiu kilku zasad, ale może też okazać się idealnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Wybierając teatrszekspirowski.pl możemy mieć pewność, że znajdziemy spektakl, który spełni nasze oczekiwania. Opcji jest wiele, Polacy najczęściej wybierają jednak komedie. Te lekkie sztuki za każdym razem powodują gromkie wybuchy śmiechu.
Powiedz, kim jesteś?
Najczęściej do teatru chodzą osoby w średnim wieku, które spokojnie mogą pozwolić sobie na ten rodzaj rozrywki. Najrzadziej osoby mieszkające na wsi i młodzież. Ostatnia z wymienionych grup odwiedza teatr przy okazji wycieczek szkolnych. Rzadko zdarza się, że chodzą tam z rodziną.
Alternatywnie
Każdy z nas powinien wybrać się do teatru chociaż raz na jakiś czas. To miejsce posiada swój niesamowity klimat, pozwala przenieść się w zupełnie inny świat. Warto wrócić do tej formy rozrywki. Najlepiej zachęcić do niej młodzież. Jak to zrobić? Organizując liczne akcje promocyjne, prowadząc kampanie informacyjne i pokazując, że teatr może być dużo ciekawszy niż wyjście do kina.
Żyjemy w czasach, gdy co chwila zaskakują nas nowe rzeczy, być może niekiedy warto wrócić do tych bardziej klasycznych. Z pewnością zaliczymy do nich teatr. Różnorodna tematyka spektakli i większe otwarcie na widzów w przyszłości może spowodować, że będzie on częściej odwiedzany.