Plakat z Londynem – sposób na modny akcent w Twoim wnętrzu

Dekoracja wnętrza jest równie istotnym zagadnieniem, co jego urządzenie i wyposażenie. Choć wydawać by się mogło, że wszelkie ozdoby są jedynie dodatkiem do aranżacji, to właśnie one sprawiają, że nasz salon, sypialnia czy przedpokój nabierają unikalnego charakteru. Jeśli szukasz prostego sposobu na odświeżenie pokoju, to elegancki plakat będzie strzałem w dziesiątkę. Co powiesz na zdjęcie jednego z najpopularniejszych miast na świecie? Mowa oczywiście o Londynie!

Stylowe plakaty: Londyn wkracza na salony

Pamiętacie czasy, gdy będąc nastolatkami kupowało się kolorowe, młodzieżowe czasopisma głównie po to, by zdobyć plakat swojego ulubionego zespołu lub piosenkarza? Starannie wydzieraliśmy go ze środka gazety by za chwilę zawiesić go w najważniejszym miejscu naszego pokoju. Od tamtego czasu plakaty przeszły prawdziwą rewolucję i stały się pełnoprawną, uznaną ozdobą wnętrza, która w niczym nie ustępuje eleganckim obrazom na płótnie. Drukowane na wysokiej jakości papierze i oprawione w antyramę prezentują się naprawdę olśniewająco.

Wraz z upływem czasu zmieniły się prawdopodobnie i nasze gusta. Zamiast rockowego zespołu wolimy zawiesić w salonie stylowe przedstawienie, które będzie się komponować z wystrojem pokoju. W tej roli doskonale sprawdzą się angielskie plakaty na ścianę. Londyn to jedno z najsłynniejszych miast Europy. Znajdziemy tu zarówno muzea pełne wybitnych dzieł sztuki, jak i znane kluby z najlepszymi DJ-ami, średniowieczne kościoły i najnowsze butiki modnych projektantów, szerokie ulice tętniące życiem i spokojne, parkowe alejki. Taką samą różnorodność odnajdziemy wśród dostępnych na plakatach wzorów.

Podroż do przeszłości, czyli uroki gotyku

Plakaty Londyn ukazujące neogotyckie zabytki tego miasta to propozycja nie tylko dla mediewistów. Jeśli lubimy surową, industrialną estetykę, to monumentalne, kamienne budowle będą znakomitym uzupełnieniem takiego wnętrza. Poszukaj przedstawienia opactwa westminsterskiego, Tower Bridge lub zachwycającego Parlamentu. Plakat nie musi prezentować całej sylwetki budynku, wystarczy jedynie fragment lub charakterystyczny detal – ostrołukowe okno, ozdobny relief czy witraż podświetlony promieniami słońca. Gotycka estetyka będzie doskonale korespondować z nieotynkowaną betonową powierzchnią lub ceglanym murem tworząc jednocześnie interesujący kontrast z nowoczesnym designem.

Nowoczesne plakaty: Londyn tu i teraz

Stolica Wielkiej Brytanii to jednak nie tylko przeszłość i historia. To także nowoczesne miasto pełne reklam, świateł, neonów i turystycznych atrakcji. Jednym z najpopularniejszych miejsc, obok Parlamentu czy Big Bena, jest kultowe już diabelskie koło, czyli London Eye. Plakaty Londyn ukazujące tę konstrukcję znakomicie ożywią minimalistyczną aranżację. Inną propozycją jest wzór z nocną panoramą miasta rozświetloną tysiącami kolorów na tle granatowego nieba. Decydując się jednak na taki wzór warto pamiętać, że ciemna kolorystyka przedstawienia sprawdzi się tylko w jasnym i przestronnym wnętrzu. Jeśli w naszym pokoju brakuje światła, zdecydujmy się na rysunkowy plakat z najważniejszymi zabytkami Londynu w formie kolorowych, nachodzących na siebie grafik na białym tle. Gdy myślimy o Londynie do głowy z pewnością przychodzą nam także charakterystyczne czerwone budki telefoniczne. Plakat z tym akcentem będzie się doskonale prezentował w stonowanym pokoju, który potrzebuje wyrazistego akcentu. Dzięki takiej ozdobie wnętrze nabierze rumieńców i w mgnieniu oka przeistoczy się w stylowy wystrój.

redro.pl/plakaty/tematy/miasta/londyn/

London Bridge is falling down, falling down…

Plakat o Londynie po angielsku to także świetna propozycja by ozdobić pokój naszego malucha. Rysunkowe przedstawienia trójkolorowej flagi, gwardzistów królewskich w charakterystycznych, puchatych nakryciach głowy, budki telefonicznej i piętrowego autobusu nie tylko urozmaicą aranżację, ale zaprezentują także dziecku całe spektrum zjawisk specyficznych tylko dla tego kraju. Taka dekoracja ściany w połączeniu ze wspólnym śpiewaniem dziecięcych, angielskich rymowanek z pewnością obudzi w naszym maluchu nie tylko fascynację Wielką Brytanią, ale także zapał do nauki obcego języka.

Plakaty z przedstawieniem Londynu to jedna z tych dekoracji, dzięki którym w szybki i spektakularny sposób wyczarujemy modny i elegancki wystrój o ponadczasowym charakterze. Na koniec warto również pamiętać, że aranżacja wnętrz nie lubi nudy. Jeśli więc dysponujesz przestronnym pomieszczeniem, wybierz trzy korespondujące ze sobą wzory i stwórz z nich jedyny w swoim rodzaju brytyjski tryptyk.