Piotr Wasiński radzi: piękne włosy – fryzura musi żyć

Na pytania Magazynu Exclusive Info odpowiada Piotrek Wasiński (VanDorsen Talents)

Jaką powinniśmy mieć fryzurę w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym, aby być na czasie?

Główny trend to naturalność w cięciu, swoboda ruchu. Fryzura powinna żyć, a my czuć się w niej wyjątkowo.
W nadchodzącym sezonie fryzury z wybiegów i ulic największych metropolii inspirują nas do plecenia warkoczy, luźnych kłosów. Wszechobecne są również niskie kucyki oraz upięcia na jedna wsuwkę. Mocne utrwalanie lakierem lub innymi produktami odeszło w zapomnienie.

fryz

A jak odpowiednio zadbać o włosy podczas mgły i niższych temperatur? Które nowości spośród szamponów i odżywek są warte uwagi?

Przede wszystkim dbajmy o nawilżenie włosów przez cały rok. Jest to bardzo dobry wstęp do lśniących włosów na okres zimowy, w którym są one narażone na wiatr, niskie temperatury oraz noszenie nakryć głowy. Czyli częste, codzienne odżywianie po myciu lub używanie masek odżywiających, jednocześnie nawilżających, zapobiegnie puszeniu się i elektryzowaniu włosów. Składniki linii do pielęgnacji włosów TR5 posiadają bardzo silne właściwości odbudowujące,które przy regularnym stosowaniu chronią przez wysuszaniem włosów. Taka intensywna odżywka działa najlepiej na włosy, które takiej kuracji potrzebują. Alternatywą jest produkt Elsève Fibralogy „ekspansja gęstości” – proponuję go dla kobiet o cienkich, delikatnych włosach, ponieważ ta odżywka nie obciąża włosów. Daje natomiast poczucie bezpieczeństwa – nie można przesadzić z jej ilością – a włosy mają wspaniałą objętość.

Jakie są najmodniejsze odcienie i ciekawe nowości wśród kolorantów?

W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, proponuję kilka opcji koloryzacji. Możemy subtelnie podkreślić kolor, nie powodując tym samym całkowitej przemiany swego wyglądu (tę robotę zostawmy profesjonalistom w salonie). Receptą na dobrze dopasowany kolor jest oczywiście odpowiednie dobranie farby dla uzyskania świetlistości, głębi koloru i trójwymiarowości odcienia na włosach. Marka L’Oréal proponuje pełną gamę kolorów i rożną intensywność działania farb. Jeśli mamy naturalnie jasne włosy, rozświetlmy je farbą Casting Sunkiss, która delikatnie rozjaśni i podkreśli naturalny kolor blond. Mocniejsze działanie i pokrycie siwych włosów uzyskamy dzięki Preferance Glam Lights – to trójwymiarowy sposób na doskonały kolor. Preferance Extreme Platinum to z kolei sposób na uzyskanie mroźnego, chłodnego odcienia blondu, bardzo pożądanego przez blondynki, niezmiennie królującego w trendach od wielu sezonów. Jeżeli mamy włosy ciemne, podkreślmy głębię koloru farbą Preferance 3.12 St.Honore. To chłodny intensywny brąz, dający niesamowity lśniący kolor. Linia farb Prodigy to spektakularnie naturalny kolor, mieniący się milionem refleksów, przy czym dający 100-procentowe pokrycie siwych włosów. Mikroolejki zawarte w farbie odżywią włosy od środka i nadadzą niecodzienny blask.Najpiękniejszy efekt jest wtedy, kiedy nie widać, że włosy są farbowane, tylko wyglądają świeżo i bardzo naturalnie. Jest to ważny trend, gdyż coraz więcej kobiet podkreśla jedynie swój naturalny kolor, stawiając na połysk i perfekcyjne cięcie.

Jak ułożyć włosy przed imprezą i na elegancką okazję?

Jeśli chcemy olśnić swoim wyglądem podczas wieczornego wyjścia, postawmy na blask włosów. Eliksir Elsève to ekspresowy sposób na wygładzenie fryzury i okiełznanie niesfornych kosmyków. Lakier do włosów Elnett służy do wykończenia fryzury, nie obciążając jej. Jednocześnie nadaje efekt blasku, objętości i gwarantuje, że fryzura wytrzyma do końca wieczoru.

Piotr Wasiński
Piotr WasinskiStylista fryzur. Reprezentuje go agencja VAN DORSEN TALENTS. Pracował przy tworzeniu charakteryzacji do opery „Halka” w reżyserii Natalii Korczakowskiej oraz do opery „Latający holender” i „Manon Lescaut” w reżyserii Mariusza Trelińskiego w Teatrze Wielkim w Warszawie. Uczestniczy w tworzeniu wizerunku artystów podczas sesji zdjęciowych (m. In. Małgosi Sochy, Magdaleny Różdżki), pokazów mody, reklam. Pracuje dla polskich magazynów modowych oraz lifestylowych. Współpracował przy kampaniach reklamowych z firmami kosmetycznymi takimi jak: L’Oreal, Avon, Schwarzkopf czy Astor oraz markami odzieżowymi takimi jak: Reserved, Mohito, Monnari, Caterina, Gino Rossi, Rage Age, Vistula, Wittchen, Deni Cler, a także przy pokazach mody polskich projektantów takich jak: Maciej Zień, Paprocki & Brzozowski, Mariusz Przybylski, Gosia Baczyńska, Robert Kupisz, Łukasz Jemioł.
 
Rozmowa z Piotrem Wasińskim, fot.:Steve Hardy CC BY- SA 2.0