Szukaj

Pedicure kosmetyczny to jeden z obowiązkowych zabiegów dla kobiet w okresie letnim. Wysoka temperatura zachęca do noszenia lekkiego obuwia, warto więc zadbać o to, aby stopy prezentowały się jak najlepiej. Wykonanie pedicure kosmetycznego nie jest niczym skomplikowanym, dlatego z powodzeniem można się nim zająć samodzielnie w domu.

fot. Marco Verch, flickr.com CC BY 2.0

Pedicure kosmetyczny w domu- jaką metodę malowania paznokci wybrać? 

Najszybszy i chyba najbardziej rozpowszechniony sposób na pomalowanie paznokci to zastosowanie tradycyjnych, zwykłych lakierów. Metoda ta nie wymaga posiadania specjalistycznych urządzeń czy wyjątkowych umiejętności. Ma jednak istotną wadę- zwykły lakier jest niestety nietrwały i podatny na uszkodzenia oraz zarysowania. Nic dziwnego, że jego popularność stopniowo spada. 

Tradycyjne lakiery do paznokci coraz częściej zastępowane są przez lakiery hybrydowe, które charakteryzują się znacznie większą trwałością i odpornością. Kosmetyki te nie odpryskują i utrzymują się w dobrym stanie na paznokciach nawet powyżej 2 tygodni! Lakiery hybrydowe pod wieloma względami przewyższają zwykłe lakiery.

fot. Marco Verch, flickr.com CC BY 2.0

Podstawowe akcesoria do wykonania pedicure kosmetycznego 

Aby wykonać efektowny pedicure hybrydowy, niezbędne jest przygotowanie odpowiednich przyborów kosmetycznych. W podstawowym zestawie znajdują się:

  • Frezarka
  • Odtłuszczacz do paznokci
  • Polerka
  • Baza i Top
  • Lakier kolorowy
  • Lampa UV lub LED

Pedicure hybrydowy krok po kroku

Pedicure kosmetyczny składa się z kilku elementów, które pozwalają uzyskać gładkie i piękne stopy. Na początku,w celu zmiękczenia skóry, można wykonać kąpiel z dodatkiem soli kosmetycznych oraz olejków eterycznych. Taka kąpiel dodatkowo działa relaksująco i odprężająco. Kolejnym etapem jest usuwanie zrogowaciałego naskórka na spodniej stronie stopy. Zabieg ten można wykonać omegą lub frezarką. Następnie trzeba usunąć ewentualne resztki poprzedniego lakieru oraz odtłuścić płytkę paznokcia specjalnym preparatem. Ten krok, niestety często jest pomijany przez wiele kobiet, które dopiero uczą się wykonywać pedicure hybrydowy. Jeśli płytka paznokcia nie zostanie właściwie oczyszczona, lakier nie będzie się dobrze trzymał i szybko zacznie odpadać.

Odpowiednio  przygotowane paznokcie należy teraz pokryć kolejnymi warstwami lakieru – bazą, następnie wybranym kolorem (2, czasem nawet 3 warstwy), a na koniec topem. Każda nakładana warstwa musi być utwardzona pod lampą. W zależności od modelu lampy, utwardzanie może trwać minutę, 30 sekund, a w przypadku zaawansowanych modeli, nawet 15 sekund!

Pedicure kosmetyczny warto wykonywać regularnie w celu utrzymania stóp w dobrej kondycji. Zadbane stopy to w okresie letnim wręcz konieczność, ale dobrze byłoby pamiętać o nich również podczas zimy, aby nie doprowadzić do tego, że skóra stwardnieje i będzie trudna do usunięcia.

Wszelkie niezbędne akcesoria kosmetyczne, urządzenia do wykonywania pedicure, a także dużą ilość lakierów hybrydowych w modnych kolorach można znaleźć na stronie https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/URZADZENIA/147. Szeroki asortyment z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagające klientki, poszukujące wyszukanych kolorów oraz ozdób do paznokci.

fot. Marco Verch, flickr.com CC BY 2.0