Park trampolin – do ćwiczeń i zabawy

Od kilku lat w Europie powstają parki trampolin, czyli miejsca, gdzie można swobodnie poskakać dla zabawy lub ćwicząc ewolucje snowboardowe czy do innych sportów. Również w Polsce mamy już takie obiekty – w Warszawie, we Wrocławiu, a od niedawna również w Krakowie. A zatem do grona miejsc gdzie można aktywnie spędzać czas oprócz siłowni, kręgielni czy gokartów dołączył nowy, atrakcyjny dla ludzi o różnych zainteresowaniach i sprawności fizycznej rodzaj przestrzeni. Potrzebę są tylko luźne ciuchy i odblokowanie dziecięcych emocji – tych, które odczuwaliśmy podskakując na kanapie czy rzucając się do basenu z piłkami w wesołym miasteczku.

Co można znaleźć w parku trampolin?

Jak więc wygląda park trampolin? Opowiedzmy to na przykładzie nowego krakowskiego obiektu GOjump, który mieliśmy przyjemność odwiedzić jako pierwsi. Powierzchnia hali wynosi 2000 mkw. Ponad ¼ zajmuje arena główna, składająca się z poziomych i skośnych boksów do skoków, dających możliwość nieposkromionego szaleństwa na trampolinach. Pozostała część to m.in. strefy tematyczne. Strefa Dodgeball, czyli bezpieczne boisko trampolinowe, na którym można grać w zbijaka wbrew prawom grawitacji! Strefa skoków na poduchy pneumatyczne – a w niej – różnorodne trampoliny, wieża do skoków i ścieżki trampolinowe. Strefa wsadów do kosza, zawierająca 3 kosze na różnych wysokościach dla dużych i małych jumperów. Doskonała do szkolenia umiejętności koszykarskich. Jest także strefa akrobatyczna – dla profesjonalistów i amatorów. To nie wszystko. W krakowskim GOjump znajduje się Mega Trampa – największa trampolina w kraju! Mega Trampa to 37 m2, na których można ćwiczyć freestylowe ewolucje bez ograniczeń. Całość inwestycji uzupełnia ogromny basen z gąbkami z równoważnią, slackline oraz rampami do skoków, 5 sal urodzinowych, w których można organizować urodziny dla dzieci, imprezy dla dorosłych i eventy dla firm. Na miejscu znajduje się też klimatyczny Jump Bar, gdzie głodni emocji, mogą uzupełnić energię.

GoJump_Krakow (5)

Kto może przyjść poskakać?

Park trampolin GOjump to miejsce w pełni bezpieczne i tak zorganizowane, aby najmłodsi i ich opiekunowie nie mieli obaw przed korzystaniem z wszystkich GOjumpowych rozwiązań. Atrakcje dostosowane są do różnych umiejętności i wieku uczestników. To forma rozrywki zarówno dla profesjonalistów jak i sportowych nowicjuszy. Przed wejściem na halę każdy z gości uczestniczy w szkoleniu bezpieczeństwa i obowiązkowej rozgrzewce. Cała zabawa odbywa się pod okiem wyszkolonej kadry trenerów nadzorujących i służących pomocą.

GoJump_Krakow (4)

A jak wygląda sprawa bezpieczeństwa?

Czy czteroletnie dziecko robiące salto, jak to może być bezpieczne? Może, gdyż zagwarantowany jest odpowiedni system szkolenia, a cała zabawa przebiega pod czujny okiem wykwalifikowanych trenerów. Dziecko w żadnym momencie nie jest pozostawione bez opieki. Wszystkie akrobacje zostały przetestowane, tak by wykluczyć element przypadku. Obiekt został odpowiednio zaprojektowany i wyposażony, tak by zminimalizować możliwość kontuzji. GOjump posiada doły z miękkimi gąbkami i poduchy zapewniające bezbolesne lądowanie. Dookoła wszystkich trampolin znajdują się amortyzujące maty – informuje Michał Siudak, trener GOjump.

Zdjęcia i informacje dzięki uprzejmości GOjump w Krakowie

GoJump_Krakow (1)