Pani inżynier, która drukuje buty w 3D

Marka butów OESH otrzymała od Amerykańskiej Narodowej Fundacji Nauki grant na rozwój technologii druku 3D
Casey Kerrigan | fot. Oesh Shoes press materials

Firma OESH jest przedstawicielem small biznesu, jednak rozwija innowacyjny projekt masowej produkcji w technologii druku 3D. Nie chodzi więc już tylko o prototypowanie. Założycielką marki jest Casey Kerrigan, która teoretycznie z modą ma niewiele wspólnego, gdyż jest naukowcem i inżynierem w dziedzinie biomechaniki

Warto podkreślić, że innowacyjność jej produktu nie polega na samym zastosowaniu druku 3D, gdyż ten nie jest już nowością. Po prostu ta technologia pozwala nadać butom własności, nad którymi pracuje Casey – zmniejszenie nacisku na stawy i złagodzenie obciążenia mięśni. Wkrótce może się okazać, że ma do zaoferowania coś, czego duzi producenci będą się dopiero uczyć.

Na razie kolekcja składa się z między innymi z sandałów Athena, Artemis, Apollo i Ares, które produkowane są w fabryce w Charlottesville w stanie Virginia. Produkcja na miejscu wpisuje się w trend powrotu amerykańskich marek – np. American Giant – do wytwarzania swoich produktów w USA i odrodzenia lokalnego rynku pracy. Okazuje się bowiem, że nieco droższa produkcja w USA pozwala na bycie bliżej klienta – wykonywanie nowych modeli i odpowiadanie na trendy dużo szybciej niż przy masowej produkcji w krajach oferujących niskie koszty pracy.

źródło: PR Newswire