Ocieplane buty robocze zimowe

Jeśli masz już nową parę zimowych butów, albo planujesz ich zakup wyobraź sobie czy chcesz przygotowywać w nich ogród lub działkę do zimy, szykować drewno na kominek, albo zajmować się odśnieżaniem? Nawet najsolidniejsze zimowe trzewiki zaprzęgnięte do prac, które większość z nas wykonuje zniszczą się i nie zapewnią właściwego bezpieczeństwa. Dlatego warto rozważyć zakup butów roboczych, nawet jeśli nie potrzebujemy takich do użytku profesjonalnego.

Ocieplane buty roboczeNa działce i w ogrodzie

Kopanie grządek, koszenie trawników, cięcie żywopłotu, grabienie liści i wiele innych prac to czynności bliskie każdemu właścicielowi choćby skrawka ogródka. Szkoda tylko, że zwykle wykonujemy je w starych butach, często nieprzystosowanych do tego celu. Z drugiej strony trudno niszczyć nowe, wyjściowe obuwie. Doskonałym rozwiązaniem mogą być buty robocze o wzmocnionej podeszwie, sztywnych noskach, zapewniające nie tylko komfort i ciepło, ale także ograniczające ryzyko pracy z narzędziami.

Drewno na ognisko i kominek

Niezależnie od tego czy zbieramy chrust na jesienne ognisko do pieczenia ziemniaków czy gromadzimy drewno na zimowe wieczory przy kominku, lepiej nie wykonywać tych czynności w starych tenisówkach. Łamanie cieńszych gałęzi, cięcie grubszych kawałków piłą lub siekierą, a w końcu przenoszenie dostarczonych przez profesjonalną firmę kawałków z podjazdu przed domem w zadaszone miejsce to sytuacje, przy których o wypadek nietrudno. Na pewno bezpieczniej wykonamy te czynności w obuwiu zapewniającym odpowiednią przyczepność i chroniącym przed urazami.

Odśnieżanie w ciepłych butach

Poranny wyjazd do pracy zimą często oznacza konieczność odśnieżenia podjazdu do garażu. Nieważne czy działasz łopatą, czy odśnieżarką na pewno nie są do tej pracy odpowiednie buty do biura. Ba, nie nadają się do tego nawet zimowe botki powyżej kostki. Do przedzierania się przez śnieżne zaspy nadają się tylko nieprzemakalne, ocieplane buty robocze.

Krótko mówiąc dobrze jest wykonywać jesienno-zimowe prace w zaprojektowanym do tego obuwiu. Dzięki temu niespodzianki pogodowe nie popsują nam humoru. Wręcz przeciwnie, będziemy się mogli skoncentrować na pozytywnych aspektach zimnej pory roku. A co najważniejsze, buty robocze wcale nie muszą być nudne. Na prawdę jest z czego wybierać. W internecie np na www.narzedziak24.pl można dobrać coś pasującego do konkretnych potrzeb i zastosowań.

Tekst: Jan Strzelba, fot. jimshooz7 CC BY 2.0