Nuda w sypialni – jak jej uniknąć?

Bywa, że w związki z długim stażem wkrada się rutyna – trudno pośród codziennych obowiązków znaleźć czas na pielęgnowanie relacji. Monotonia nie omija też sypialni… Co zatem możesz zrobić, by seks był tak namiętny, jak na początku znajomości?

Timothy Marsee CC 01

Zostań mistrzem gry wstępnej

Od jakiegoś czasu wasza gra wstępna ogranicza się do krótkiej rozmowy przy kolacji lub wspólnych zakupów w osiedlowym sklepie? Nic dziwnego, że partnerka nie ma ochoty na chwile intymności, jeśli codzienność jest całkowicie pozbawiona romantyzmu, a ty nie możesz się zdobyć na czułe gesty czy erotyczne podteksty. Zadbaj o przyjemny nastrój – nie musisz od razu organizować kolacji przy świecach – nawet wspólne wyjście do kina jest świetnym pomysłem. W domu zacznij od delikatnego masażu – kobiety go uwielbiają! Obserwuj reakcje partnerki i w miarę upływu czasu decydujcie się na coraz śmielsze gesty. Nie bój się sięgać po erotyczne gadżety, lubrykanty i żele intymne, dzięki którym zbliżenie będzie w pełni komfortowe.

Poczuj każdy dotyk

Jeśli tylko nie planujesz powiększenia rodziny, bezpieczny seks to podstawa! Jedynie wybierając odpowiednią metodę antykoncepcji jesteś w stanie zapewnić partnerce poczucie bezpieczeństwa i komfort psychiczny – bez tego nawet najbardziej namiętny seks nie sprawi przyjemności. Najczęściej decydujemy się na antykoncepcję w postaci popularnych gumek, np. Durex. Jeżeli chcesz, aby doznania były intensywne i jak najbardziej zbliżone do naturalnych, wybierz prezerwatywy nielateksowe. To również idealne rozwiązanie dla osób cierpiących z powodu alergii na lateks. Kondomy muszą być także idealnie dopasowane do rozmiaru członka, co zapewni z jednej strony wyższą skuteczność, z drugiej – bardziej intensywne doznania.

Odrobina pikanterii

A może często uprawiacie seks, jednak nie ma w nim już tyle namiętności, co kiedyś? Nie chcesz się do tego przyznać, jednak robisz to bardziej z przyzwyczajenia niż z potrzeby bliskości i pożądania? To znak, że najwyższa pora, aby nieco urozmaicić swoje życie seksualne. Pierwszym krokiem jest otwarta rozmowa o swoich pragnieniach i fantazjach – oczywiście jedynie o tych, które partnerka akceptuje. Może okazać się, że erotyczne marzenia wcale nie są tak trudne do spełnienia… Ciekawym rozwiązaniem, z którego korzysta wiele par, jest obejrzenie wspólnie filmu erotycznego, masaż czy wyprawa do sklepu z erotycznymi gadżetami. To, jak daleko się posuniecie, zależy jedynie od waszych upodobań! Na początek możecie zacząć np. od zapachowych prezerwatyw Durex czy gumek świecących w ciemności. Bawcie się!

Gorsze chwile w sypialni zdarzyć się mogą każdemu – to nie powód do wstydu czy załamania. Lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i zaskoczyć partnerkę czymś nowym, co przełamie rutynę.

Tekst: autor zewnętrzny, Fot. Timothy Marsee CC