Szukaj

Nowości muzyczne – polscy raperzy z płytami na jesień

Polscy raperzy nie próżnują ostatnimi czasy, właściwie nie próżnowali nigdy. Jeśli chodzi o dzisiejszy rynek muzyczny, dostępne jest wszystko od naszych rodowitych MC. Chłopaki wypuszczają coraz to nowsze albumy, dając nam nowe brzmienia, rymy i beaty. Każdy z nich przedstawia swój styl, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Od imprezowych bangerów, poprzez spokojniejsze bity z refleksyjnymi metaforami, aż po stary uliczny rap, który był jest i będzie do końca polskiego rapu.

Jeśli chodzi o ostatni czas, na rynku pojawiło się wiele nowych krążków licznych artystów, tych bardziej znanych, jak i niszowych. Na rynku pojawiły się płyty takich artystów jak: Śliwa, Young Igi, Jetlagz, BonSoul, Shellerini, Zeamsone, Jan Serce czy Bisz&Radex. Wymieniać można długo, gdyż lista jest dość pokaźna. Więcej z najnowszych produkcji można prześledzić na stronie preorder.pl, która zawsze jest na bieżąco z najnowszymi premierami, reedycjami i bardzo często oferuje atrakcyjne zestawy płytowe, dlatego warto poświęcić kilka chwil i prześledzić rynek płytowy, jaki generują nam polscy raperzy.

Poniżej kilka płyt z ostatniego czasu, które być może przykują uwagę niejednego melomana, nie tylko z kręgów hip-hopowego półświatka.

Śliwa – SurpriseTrack vol. 1

Śliwa – Patryk Dariusz Śliwiński, znany również pod pseudonimem SLW, to polski raper, działający również jako członek zespołu Aspiratio Crew poza solową działalnością muzyczną. Od 2011 roku raper związany jest z wytwórnią Ryśka Peji, RPS Enterteyment. Jego najnowszy album SurpriseTrack vol. 1 miał premierę 10 września 2019 roku. Warto zaopatrzyć się w ten album, z racji, że został wydany nakładem 1000 sztuk, w związku z czym płyta nabiera miana białego kruka wśród polskich płyt hip-hopowych. Poznański raper oświadczył, że nie zapowiada wznowienia albumu, dlatego tym bardziej będąc fanem rapera, warto zaopatrzyć się w ten album, póki jeszcze jest to możliwe. Track lista składa się z 15 utworów.

Young Igi – Skan myśli

Young Igi, właściwie Igor Ośmiałowski to polski reprezentant gatunku muzycznego „trap”. Raper od 2016 roku prowadzi działalność muzyczną, publikując na swoim kanale liczne utwory. Wydając utwór „Kush” zdobył pierwszy szczebel w karierze.19 października 2018 roku, miała miejsce premiera jego pierwszej oficjalnej płyty pt. Konfetti. Płyta dotarła do 6. miejsca Polskiej listy przebojów – OLiS. 25 października 2019 roku ukazała się najnowsza płyta Young Igi’ego zatytułowana „Skan myśli”. Wersja Preorderowa płyty zawierała : – 2 bonus tracki, utwór “Układanki” feat. Margaret, autograf oraz pakiet wlepek. „”Skan myśli” to drugi pełnoprawny album Young Igiego. Artysta udowadnia na nim, że ma porządny warsztat muzyczny i nie boi się wyzwań. Młody raper na swój krążek zaprosił m.in Jana Rapowanie, jednego z najpopularniejszych raperów nowej fali.”

Shellerini – Alma Mater

Shellerini, właściwie Sebastian Warzecha, na polskiej scenie muzycznej znany również jako Sheller i Mały Szelma to jeden z najbardziej znanych polskich raperów. Członek zespołów WSRH i Projekt Własny Styl. Współtworzy także kolektyw PDG Kartel. Trzy lata czekaliśmy na wydanie płyty Shellera. Ostatnim krążkiem było „Mam się świetnie”. Najnowszy solowy album rapera „Alma Mater” składa się z dwunastu premierowych utworów. Za warstwę muzyczną odpowiadają tacy producenci jak: Ceha, Gibbs, !kos, Lenzy, soSpecial, Soulpete, The Returners. Gościnnie na płycie udzielili się: donGURALesko, Gibbs, Kaczor, Koni, Paluch oraz Sarius. Na gramofonach DJ Chwiał, DJ Creon, DJ Decks oraz DJ Flip. Za oprawę graficzną odpowiada Konrad Białek. A motyw z okładki to lineart statuy znajdującej się na schodach wiodących do Uniwersytetu Columbii w Nowym Jorku. Album miał swoją premierę 11 października 2019 roku.