Nowe buty na poprawę jesiennego humoru

Nowa pora roku to dobry powód, aby odświeżyć garderobę i buty. W sezonie jesienno-zimowym 2014 naprawdę wiele się dzieje, szykują się więc spore zakupy. Jak zwykle trendy na rynku obuwniczym podporządkowane są ogólnym trendom modowym i tak też jest w tym roku. Zobaczmy więc co będzie na czasie w najbliższych miesiącach.

nowe buty 2

Paski, klamry i wszelkie dodatki

W modzie jest obecnie wyrazistość. Więc albo czytelny, posty fason bez żadnych aplikacji, ale jeśli już idziemy w dodatki to nie ograniczamy się do jednej dysktetnej klamerki. Przeciwnie – mogą być paski, klamry, ćwieki i inne dodatki. Warunek jest jeden – nie mogą być kiczowate. Dozwolony poziom ostentacji i ekspresji nie może oznaczać tandety. Konieczny jest więc wysokiej klasy materiał i solidne wykonanie.

Siła w klasyce

Jeśli natomiast nie przepadamy za zbytnim wyróżnianiem się można osiągnąć dobry efekt dzięki tradycyjnym czerniom, ale z dużymi, gładkimi, a nawet błyszczącymi powierzchniami. Zamiast delikatnych dodatków idziemy w surową prostotę i geometryczność formy.

Czółenka do kostiumu i sukienki

Ten sam podział na ekspresję lub surową klasykę możemy zaobserwować w lekkich butach na obcasie. Albo wybieramy coś zupełnie prostego, bez dodatków i w bardzo eleganckich kolorach, albo idziemy w karnawałową ekspresję z dodatkami wszelkiego rodzaju włącznie z aplikacjami z piór i sztucznego futra.

Botki, kalosze, a nawet glany

Zimna pora usprawiedliwia solidniejsze, cięższe buty. Do wyboru mamy klasyczne botki, niepozbawione wspomnianych ekspresyjnych dodatków, albo ciągle popularne kalosze na deszczowe dni czy nawet glany do odważniejszej, buntowniczej stylizacji.

Tej jesieni zakup nowych butów będzie czystą przyjemnością, gdyż jak widać jest z czego wybierać. Jeśli więc zniechęca nas wizja długich poszukiwań i chodzenia od sklepu do sklepu można spróbować wybrać coś ciekawego w internecie np. w sklepie multibrandowych takim jak www.butshop.pl Przede wszystkim mamy dużo większy wybór niż w zwykłym sklepie i oszczędzamy sporo czasu.

Tekst: Lucyna Praska, fot. zdjęcie główne mat. prasowe, miniatura marimbajlamesa  CC BY-ND 2.0 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *