Nosisz soczewki? Nie rezygnuj z makijażu

Noszenie okularów jest dość uciążliwe – szczególnie dla kobiet. Panie muszą pamiętać, by wykonać odpowiedni makijaż – taki, który będzie pasował do okularów. W efekcie większość z nich przestaje podkreślać swoje oczy kosmetykami. Ale nie jest to konieczne, po prostu zrezygnuj z okularów na rzecz szkieł kontaktowych.

soczewki kontaktowe i majkijazSoczewki kontaktowe są niezwykle wygodne w użytkowaniu. Ponadto podnoszą samoocenę, nie tylko dlatego, iż zapewniają naturalny wygląd. Również z tego powodu, że pozwalają na wykonanie makijażu, tuszującego niedoskonałości oraz podkreślającego atuty twarzy.

Jakie kosmetyki wybrać do makijażu?

Wykonując makijaż, trzeba pamiętać o odpowiedniej higienie oka. To, zaś mogą zagwarantować właściwie dobrane kosmetyki.

Jeśli chodzi o cienie do powiek, wybieraj produkt przeznaczony do oczu wrażliwych. Takie kosmetyki są wówczas pozbawione substancji zapachowych oraz podrażniających oko.

Dobrze, jeśli tusze do rzęs pozbawione są np. drobinek jedwabiu. Dostające się pod soczewkę, mogą wywoływać podrażnienia gałki ocznej. Dlatego zrezygnuj z tuszów pogrubiających i wydłużających. I w tym przypadku sięgnij po kosmetyki przeznaczone do oczu wrażliwych.

Jeśli jesteś zwolenniczką wykonywania kresek na dolnej powiece (w wewnętrznej części), musisz z tego zrezygnować. A to dlatego, że zawarte w kredkach do oczu składniki to przede wszystkim tłuszcze i barwniki – substancje, które mogą odkładać się na soczewce. Wybieraj eyelinery i kredki o właściwościach hipoalergicznych – pod warunkiem, że będziesz malować kreski wyłącznie po zewnętrznej stronie powieki.

Czym wykonać demakijaż?

W związku z tym, że oczy mogą być zmęczone po całym dniu w soczewkach, należy sięgać po delikatne kosmetyki do demakijażu. Warto zrezygnować z mleczek pozostawiających tłustą warstwę. Nie są dobrym wyborem silne toniki – szczególnie te z dodatkiem alkoholu.

W drogeriach oraz aptekach znajdziesz kosmetyki do demakijażu dla osób wrażliwych. Są one łagodne i delikatne, dlatego sprawdzą się najlepiej.

O czym jeszcze pamiętać, nosząc soczewki kontaktowe?

Jeśli chodzi o soczewki kontaktowe i wykonywanie makijażu, najważniejszą kwestią jest kolejność. Najpierw załóż soczewki, a dopiero potem wykonaj makijaż. Przy zdejmowaniu, zachowaj kolejność odwrotną – najpierw usuń soczewki, a dopiero potem wykonaj demakijaż.

 

Tekst: autor zewnętrzny, fot. ClickFlashPhotos / Nicki Varkevisser CC BY-SA 2.0 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *