Szukaj

Nie tylko bluzy z tygrysem, czyli co warto wiedzieć o marce Kenzo?

Jeżeli interesujesz się modą, na pewno dobrze kojarzysz charakterystyczną bluzę z tygrysem. Jest to jeden ze znaków rozpoznawczych domu mody Kenzo, który już od kilku dekad kojarzony jest ze świeżym, pełnym energii stylem. Za jego sukcesem kryje się fascynująca historia, która świetnie pokazuje, jak dzięki kreatywności można od zera zbudować znaną na całym świecie markę!

Początki wielkiej kariery

Marka Kenzo jest dzieckiem francuskiego projektanta japońskiego pochodzenia, Kenzo Takady. Po ukończeniu Bunka Fashion College w Tokio, w roku 1964 roku wyemigrował do Paryża. Jego początki na rynku mody nie były łatwe, jednak to właśnie dzięki nim udało mu się stworzyć niepowtarzalny styl.

Na początku kariery Takada musiał oszczędzać na materiałach. Dlatego posiłkował się tkaninami nabytymi na targu staroci. Łącząc ze sobą skrawki różnych materiałów, tworzył eklektyczne, oryginalne kompozycje. Ową skłonność do łączenia różnorodnych wątków zachował również jako jeden z najbardziej znanych kreatorów mody na świecie!

Ekscentryczny geniusz Kenzo Takady

Pierwszy duży sukces projektantowi udało się odnieść w 1970 roku. Wtedy to założył pierwszy sklep, który nazwał Jungle Jap, i zaprezentował swój pierwszy pokaz. Z każdym rokiem rosła sława zarówno marki, jak i projektanta, którego oryginalne pomysły wykraczały poza same kreacje.

Znakiem rozpoznawalnym marki stał się charakterystyczny wystrój butików. Pomysłem Takady było udekorowanie ich w taki sposób, by każdy z nich przypominał dżunglę. Kreator nie unikał również iście teatralnych gestów. Dość powiedzieć, że w roku 1978 i 1979 prezentował pokazy w cyrku! W ich trakcie widzowie mogli podziwiać ubrane w przezroczyste stroje modelki na koniach oraz samego projektanta wjeżdżającego na… słoniu!

Takadzie nigdy nie można było zatem odmówić umiejętności autopromocji! Najważniejsze jednak, że w parze szły z tym naprawdę oryginalne, świetnie wykonane stroje. Projektant znany był z propozycji łączących francuski szyk i japońską tradycję, śmiało wykorzystujących wyraziste wzory i kolory. Przez całą karierę prezentował unikalne pomysły, dzięki czemu cały czas udawało mu się wyznaczać trendy.

Godni następcy Kenzo Takady

Takada dobrze wiedział, że ze sceny trzeba zejść niepokonanym. Dlatego w 1999 roku odszedł na emeryturę jako kreator mody i zajął się sztuką dekoracyjną. Na szczęście jednak znalazł godnych następców! Od 2011 roku stery marki przejął duet Humberto Leon i Carol Lim. To właśnie im zawdzięczamy kultowe bluzy z tygrysem, które pokochały takie znane osobistości świata popkultury jak Beyonce, Lorde i Rihanna.

Obecnie marka Kenzo kojarzona jest ze świeżymi, krzykliwymi krojami inspirowanymi energią mody ulicznej i tradycją Dalekiego Wschodu. Jeżeli brzmi to, jak dokładnie to, czego potrzebujesz, zapraszamy do zapoznania się z dostępną w sklepie internetowym Moliera2.com najnowszą kolekcją marki! W jej skład wchodzą między innymi bluzy, spodnie i buty, ale też i ręczniki, etui na telefony marki Apple i narzuty. Prawdziwa gratka dla miłośników mody pełnej oryginalności i młodzieńczego ducha!