Szukaj

Modowy projekt mamy i córki

Założycielki Magu Moda - Magda Szczęsna i Julia Szczęsna - to mama i córka, które połączyły siły i kreatywną energię w realizacji marzenia o stworzeniu własnej marki odzieżowej
Magda Szczęsna i Julia Szczęsna

Projektują myśląc o tym jak kobiety czują się w ich ubraniach, zgodnie z zasadą, że “kiedy czujemy się dobrze, wyglądamy lepiej”. Oto jak powstał ten wyjątkowy projekt

Co sprawiło, że zajmujesz się właśnie projektowaniem odzieży?

Natchnienie doprojektowania pojawiło się podczas mojej podróży do Indii. Zafascynowały mnie barwne tkaniny, które tam zobaczyłam i z których wykonana jest prawie cała kolekcja Magu.

Co nowego wnoszą projekty Magu?

Kolekcja Magu poprzez jej kolorystykę, lekkość, naturalność tkanin, dodaje uroku każdej kobiecie. Ciekawymi elementami są zdobienia wykonane szydełkiem. To nie tylko ozdoby naszych tunik ale także zupełna nowość – La tinki, czyli szydełkowe tatuaże na stopy.

Tuniki, choć plażowe, mogą być absolutnie noszone w mieście, tworząc piękne stylizacje na przykład w zestawieniu z jeansami.

La Tinki – szydełkowe tatuaże na stopy – to niezbędny element plażowej stylizacji w tym sezonie. Nawiązujące do nadmorskiego surferskiego stylu i dodatków w stylu boho ozdoby, podkreślają piękny kształt kobiecej stopy i doskonale komponują się z letnią opalenizną. Są wykonane ręcznie z bawełnianego kordonka, zdobione koralikami lub srebrnymi i złotymi elementami i perfekcyjnie pasują na spacer po plaży czy wieczorną imprezę przy ciepłej nadmorskiej bryzie. W wersji miejskiej doskonale wyglądają balerinami i butami na obcasie.

Co możesz poradzić osobom, które mają podobne marzenia?

Jestem dumna, że mimo żadnego doświadczenia w projektowaniu uwierzyłam w siebie i uwolniłam swoją kreatywność. Z córką Julią stanowimy duet idealny. Ja tworzę, a Julia czuwa nad produkcją, marketingiem i stroną handlową. Myślę, że dzięki temu co robimy będziemy inspiracją dla innych wspaniałych kobiet, które jeszcze nie uwierzyły w swoją wewnętrzną siłę.

rozmowa: Redakcja Exclusivemag.pl, Zdjęcia: materiały prasowe Magu Moda