Modne kolory na jesień 2015. Jakie barwy będą rządzić w najbliższych miesiącach? Fiolet, szarości czy soczysta zieleń? Jakie kolory będą królować na ulicach jesienią 2015? Oto mała ściąga!

Jesień od zawsze kojarzy się ze stonowaną kolorystyką i raczej chłodnymi barwami. Tym razem tę regułę możemy jednak z przyjemnością złamać. Jesień 2015 zapowiada się kolorowo! Jaskrawe kontrasty, eksperymentalne zestawienia, pozytywne odcienie. Wszystko wskazuje na to, że tej jesieni lato zdecydowanie się przedłuży… przynajmniej pod względem kolorów. W naszym krótkim poradniku przedstawiamy najgorętsze barwy na jesień 2015 prosto ze światowych wybiegów. Polecamy sprawdzić kilka tipów od stylistek, zanim wybierzemy się na jesienny shopping.
Klasyczna czerń nie odpuszcza
Zacznijmy od klasyki, która nigdy nie wychodzi z mody. Czerń zawsze się obroni – w każdym wydaniu i zestawieniu. Ten kolor świetnie się łączy m.in. z bordowym, czerwonym czy złotym. Faktura i materiał również odgrywają nieostatnią rolę. Jesienią 2015 na wybiegach królowały czarne koronkowe sukienki oraz płaszcze z czarnym futerkiem.
Eksperymenty z zielenią
Popularnością będzie się cieszyć również kolor zielony, a właściwie wszystkie jego odmiany. Miętowy, butelkowy, sałatkowy czy jaskrawa tzw. toksyczna zieleń? Wybór jest ogromny! Zieleń świetnie się łączy z czernią i pastelowymi kolorami (np. kremowy, beżowy, pudrowy róż).
Fioletowe inspiracje
Mimo że fiolet jest dość trudną barwą w tworzeniu zestawów odzieżowych, najnowsze kolekcje Michaela Korsa czy Ralpha Laurena na jesień 2015 mogą posłużyć świetną inspiracją. W grę wchodzi pudrowy fiolet, purpurowy, liliowy, śliwkowy czy ametystowy. Takie barwy najlepiej łączyć z jasnymi odcieniami (np. pastele).
Szarości… niekoniecznie nudne
Szary kojarzy się z nudą? Niekoniecznie. Wszystko zależy od tego, z czym połączymy tę barwę. W jesiennym sezonie popularne będą m.in. metaliczne odcienie szarości. Kontrasty? Takie zestawy możemy połączyć z soczystą pomarańczą lub jaskrawą zielenią.
Czerwień na wieczór
Wieczorowe kreacje w kolorze kuszącej czerwieni? To jest to! Długie czerwone sukienki będą idealnie się sprawdzać w połączeniu ze złotymi dodatkami.
Zobacz również jesienną kolekcje sukienek Depare.