Firma Nike znana jest na całym świecie jako producent najwyższej jakości odzieży oraz obuwia sportowego. Z produktów tej marki korzystają nie tylko zawodowcy ale również osoby amatorsko uprawiające różne dyscypliny sportu.

modne buty do bieganiaObecnie na rynku można już kupić buty stworzone z przeznaczeniem dla konkretnej dyscypliny sportu. Parametry takiego obuwia dostosowane są do specyficznych potrzeb jakie diagnozowane są w różnych rodzajach aktywności fizycznej. Jednym z głównych nurtów obuwia sportowego są buty przeznaczone do biegania. Firma Nike również produkuje kilka różnych linii obuwia skonstruowanego z myślą o sportowcach, którzy uprawiają biegi.

Dwa najpopularniejsze modele to Nike Free oraz Nike Air Max Run. Co wyróżnia te buty na tle innych butów do biegania firmy Nike? Przede wszystkim rewolucyjne technologie, które dążą do tego aby bieganie było jak najwygodniejsze oraz coraz bezpieczniejsze. Ryzyko urazów jest minimalizowane, bowiem buty oraz motoryka stopy podczas biegu w konkretnych modelach wciąż badana jest przez specjalistów, a kolejne zmiany w konstrukcji butów czynione zgodnie z wynikami tych badań i wnioskami do jakich dochodzą konstruktorzy.

Buty Nike Free to model wyjątkowy ponieważ stworzony został w taki sposób by umożliwić maksymalnie naturalną motorykę stopy podczas biegania. W butach Nike Free stopa zaczyna pracować inaczej niż w tradycyjnym obuwiu, w sposób znacząco zbliżony do ruchów wykonywanych bez obuwia. Co to znaczy w praktyce? Biegając w modelu Nike Free angażowane są te elementy aparatu ruchu co podczas ćwiczeń wykonywanych boso. Warto zatem posłuchać rady samego producenta i przyzwyczajać stopy powoli do treningu biegowego w tych butach. Z czasem jednak technologie w nich wykorzystane pozwalają na wygodniejsze i efektywniejsze bieganie. Nie bez znaczenia jest również ich lekkość, która decyduje o znacznym ułatwieniu biegania.

Nike Air Max Run to z kolei model, którego główną zaletą jest moduł Air Max, który zapewnia zwiększoną do maksimum amortyzację podczas każdego, nawet najbardziej wymagającego ruchu. Z tym modelem na każdej nawierzchni można czuć się komfortowo i zachować pełnię bezpieczeństwa. Lekkie i stabilne buty dla wymagających, którzy biegają na co dzień w różnych, często niekorzystnych warunkach.

Trzeba przyznać, że firma Nike przykłada bardzo dużo uwagi do detali, które charakteryzują konkretne modele butów do biegania. Taki zabieg sprawia, że nie tylko możemy wybrać buty do uprawiania biegów, ale wybrać takie, które będą najbardziej odpowiednie właśnie dla nas.

Polecane modele butów do biegania znajdziecie na: 1but.pl

 

Tekst i zdjęcia: autor zewnętrzny