Modna ulica – Paryż, Nowy Jork, Mediolan

Mimo, że za oknami babie lato z niecierpliwością czekamy na bogaty pod względem mody sezon jesienno-zimowy. Pokazy mody na sezon jesień zima 2015/16 w stolicach mody już za nami. Klimat kolekcji najlepiej jednak widać na ulicach miast. Dlatego sprawdźmy jak najnowsze stylizacje od topowych krawców sprawdzają się na ulicach Paryża, Nowego Jorku czy Mediolanu.

Nowy Jork
Filmowy klimat Nowego Jorku kojarzy się z kwartałową zabudową z klinkierowej cegły, prostokątną siatką ulic i wszędobylskimi barierkami służb miejskich. Właśnie taki jest klimat tegorocznej sesji ulicznej z tego miasta. Jak widać na zdjęciach wszyscy muszą skakać z radości, ale kolekcje na tę jesień są na prawdę pozytywne i pełne humorystycznych niespodzianek.

Mediolan
O ile w Nowym Jorku nie trudno było znaleźć stylizacje typowo zimowe, z obszernymi płaszczami i futerkami lub kożuszkami, o tyle w Mediolanie, niektóre sukienki i buty wyglądały niczym z kolekcji wiosennej. Ale na tym zdjęciu modelki skaczą odziane w kurtki i pełne buty, więc jest całkiem zimowo.

Paryż
W stolicy Francji natomiast nie podskakują z radości. Za to udało nam się wyłowić na prawdę ciekawy szal, we wzór inny niż popularne w tym sezonie „kocyki” z ornamentami w stylu meksykańskich poncho.

Więcej stylizacji oraz zdjęć z pokazów ulicznych w kolejnym numerze drukowanego Magazynu Exclusive Info.
Tekst: redakcja Exclusivemag.pl, zdjęcia: Access Fashion Media