Moda na praktyczne aplikacje mobilne

Nasze życie stało się szybsze i bardziej intensywne. Często brakuje nam czasu na odpoczynek czy zadbanie o siebie. Szukamy rozwiązań pomagających nam przetrwać w tej gonitwie tak, aby nie zatracić siebie. Idealną odpowiedzią na nasze potrzeby są najnowsze technologie – alkilacje na smartfony. Osobiści trenerzy, styliści czy dietetycy, dostępni 24 godziny na dobę w telefonie czy na tablecie to coraz powszechniejszy sposób na dbanie o siebie.

diet mapSmartfon czy tablet z roku na rok posiada coraz większa liczba użytkowników Internetu. Wraz z nadejściem ery informatycznej nieustannie pojawiają się ciekawe propozycje dla posiadaczy telefonów komórkowych. Aplikacje mobilne towarzyszą nam coraz częściej. Z pomocą smartfonów dokonujemy przelewów internetowych, zakupujemy bilety, płacimy w kasie, ale także wspieramy się podczas innych aktywności. Smartfony mogą pomóc nam także zadbać o siebie, swoje żywienie czy trening.
Coraz popularniejsze stają się aplikacje treningowe, które potrafią przeliczyć przebiegnięty dystans, oszacować liczbę spalonych kalorii oraz porównać swoje wyniki z wynikami innych użytkowników. W dobie mody na sport i bycie w formie, posiadanie aplikacji sportowej jest już w zasadzie standardem. Niektórzy nawet nie wyobrażają sobie trenowanie bez mobilnego wsparcia. Bo w jaki sposób można zliczyć dystans, określić tempo czy prędkość podczas joggingu lub jazdy na rowerze? To nieoceniona pomoc dla wszystkich pragnących monitorować swoje ćwiczenia oraz chcących podnosić poprzeczkę. Wraz z aplikacjami dla trenujących pojawiają się coraz bardziej popularne aplikacje wspomagające odchudzanie lub kształtujące właściwe zachowanie żywieniowe. W sklepach internetowych dostępne są kalkulatory BMI, poradniki żywieniowe, liczniki kalorii czy automatyczne listy zakupów. Jednak to kropla wciąż w morzu potrzeb. Jeśli pragniemy właściwe zarządzać swoim żywieniem lub skutecznie chudnąć potrzebujemy czegoś więcej. Kompleksowego wsparcia.

Naukowcy udowodnili, że badani, którzy stosowali diety odchudzające osiągali lepsze efekty, gdy podczas kuracji wspierali się aplikację mobilną. Aby osiągnąć sukces warto postawić na sprawdzone metody i nowoczesne rozwiązania. Wiadomo, że odchudzanie powinno opierać się na zbilansowanym planie żywieniowym. Takie rozwiązanie oferuje DietMap, który udostępnia użytkownikom odchudzające plany żywieniowe, układane przez wykwalifikowanych dietetyków. Po zarejestrowaniu się aplikacja umożliwia nie tylko wybór diety (spośród wegetariańskiej, tradycyjnej lub bezglutenowej). Daje użytkownikowi do dyspozycji praktyczne narzędzia warunkujące skuteczne odchudzanie. DietMap stwarza możliwość wymiany lub usunięcia posiłku, stworzenia własnego dania i dodania go do diety. Program pozwala na swobodne modyfikacje, niewpływające na efekty odchudzania. Wspiera także dzięki kalkulatorom kalorii, kontroler wagi czy mobilnej liście zakupów, generowanej automatycznie. DietMap to absolutny hit. Stworzony dla każdego dbającego o swoja dietę czy odchudzającego się użytkowania smartfonów.

 

Tekst i zdjęcia: autor zewnętrzny