Już 27 i 28 marca, podczas Cracow Fashion Week odbędzie się premierowa odsłona wydarzenia Business Fashion &Technology, w trakcie którego zaprezentowane zostaną najnowsze technologie w branży fashion. Podczas uroczystej gali zostaną wręczone nagrody dla firm i projektantów już teraz wykorzystujących w kreatywny sposób nowoczesne technologie w modzie. Zgłoszenia można nadsyłać do 3 marca 2014!

Zasady konkursu

Nagrody BF&T Awards będą przyznawane corocznie przez Internautów oraz kapitułę konkursową składającą się z ekspertów ze świata mody i nowoczesnych technologii zaproszonych przez organizatorów. Zgłoszenia może nadsyłać każdy. Z nadesłanych propozycji wyłonione zostaną nominacje, których ogłoszenie nastąpi 5 marca. Wtedy również rozpocznie się głosowanie internautów, którego zwycięzca otrzyma równowartość dwóch głosów kapituły.

Kategorie konkursowe

Na BF&T Awards zostaną rozdane nagrody dla najlepiej ubranych ludzi biznesu oraz dla firm kreatywnie wykorzystujących nowe technologie w branży modowej. Łącznie, podczas gali, przyznanych zostanie około 50 wyróżnień dla firm i osób zgłoszonych w 10 kategoriach:

1. Marka modowa w Social Media

2. Produkt wearable devices

3. Produkt e-commerce w branży fashion

4. Aplikacja lub strona mobilna w branży fashion

5. Innowacyjna marka z sektora mody wykorzystująca nowe technologie

6. Magazyn modowy promujący nowe technologie

7. Moda na start

8. Nowoczesna klasyka

9. Najlepiej ubrany Businessman

10. Najlepiej ubrana Businesswoman

Business Fashion & Technology wspiera również młodych, zdolnych i kreatywnych. Podczas tego wydarzenia rozstanie rozstrzygnięty konkurs „Moda na start” współorganizowany wspólnie z Funduszem Zalążkowym Krakowskiego Parku Technologicznego, gdzie wyłoniony zostanie najlepszy start-up modowy. Dla zwycięskiego projektu możliwe dofinansowanie!

Jak zgłosić nominację?

Zgłoszenia można przesyłać przez formularz do 3 marca 2014 r. Głosowanie internautów na nominowane projekty będzie trwało od 6 marca do 14 marca 2014 r. Serdecznie zapraszamy!

Formularze zgłoszeniowe: http://bfte.pl/#konkurs

BF&T to event przeznaczony dla branży odzieżowej, projektantów oraz pasjonatów mody i nowoczesnych technologii. Pierwszego dnia odbędzie się część szkoleniowo-konferencyjna, podczas której eksperci ze świata mody i IT opowiedzą jak wykorzystać najnowsze trendy technologiczne do zwiększenia konkurencyjności marki. Drugi dzień to uroczysta gala, podczas której swoją kolekcję zaprezentuje m.in. Iwona Kossmann. Odbędzie się również wręczenie nagród i wyróżnień w wyżej wymienionych konkursach.

Więcej informacji i zapisy: wwwbfte.pl

Tekst i zdjęcia: Business Fashion & Technology