Moda na dawne stylizacje, czyli wielki powrót męskiej biżuterii

side picture of fashion man sitting with crossed legs on wooden background

Z męską biżuterią jest pewien kłopot, gdyż ciągle ściera się z modą na dodatki, jak np. bransolety męskie, opinia o tym, że biżuteria męska to obciach. Projektanci, styliści i czołowe domy mody odpierają te ataki konsekwentnie lansując mężczyznę ozdobionego w rozmaite detale.

Bransolety męskie stają się coraz bardziej popularne

Modnie czy jednak nie?

Oczywiście trudno wyraźnie na to odpowiedzieć, gdyż tak, jak z ubraniem – wszystko zależy od konkretnego przypadku. Wiadomo, że gruby złoty łańcuch jest passe, choć w pewnych kręgach może uchodzić za szczyt ambicji. Za to na przykład bransolety męskie stają się coraz bardziej popularne. Pytanie więc – gdzie przebiega ta granica i czy istnieje?

Modny mężczyzna z dawnych lat

Idąc za trendami lansowanymi na Fashion Weeku, który właśnie trwa, widać wyraźnie powrót do mody dandysowskiej, kreowanych stylizacji na dawne lata. Obfitują one wszystkie w bransolety męskie złote i srebrne, spinki do mankietów, ozdobne spinki do krawatów itd. Do tego należy doliczyć również inne akcesoria, jak szal, kapelusz, parasol itd. Te wszystkie elementy wracają do łask w wersji dawnego dandysa… Dlatego chyba ciężko nadal mówić o obciachu noszenia męskiej biżuterii, gdyż ewidentnie wchodzi ona do kanonu pożądanych akcesoriów.

Biżuteria dla panów – bransolety męskie, sygnety, a może spinki do mankietów?

Biżuteria dla panów to także ciekawa nisza biznesowa, która już coraz chętniej jest zapełniana przez znane manufaktury artystów, tworzących nowe marki, znanych designerów, ale również duże i znane luksusowe marki.

Na rodzimym rynku pojawia się także sporo projektantów, którzy specjalizują się w biżuterii męskiej. Największe kolekcje to zazwyczaj bransolety męskie z rozmaitych, najczęściej naturalnych materiałów jak skora, drewno, stal, kamień. Modne zresztą zaczynają być także gustowne bransolety męskie złote i srebrne.

Poza tym furorę robią oryginalne spinki do mankietów. Popularne są w najbardziej wymyślne wzory. To świetny prezent dla mężczyzny, który dba o wizerunek i ubiera się zgodnie z trendami. Jeżeli interesuje się komiksami, możemy mu podarować zapinki z Batmanem, a jeśli lubi tenisa – spinki z rakietami itd. Każda biżuteria męska jest w porządku, gdy nie przekracza granic złego smaku.

Bransolety męskie – rodzaje

Popularne w męskich kręgach są bransoletki skórzane. To świetny pomysł dla tych, co nie lubią błyskotek, a lubią dodać coś do stylizacji. Fajnie wyglądają zarówno te miękkie, plecione, jak i sztywne wykonane z dużego kawałka skóry. Pamiętajmy, że skóra ma to do siebie, że im starsza, tym ładniej wygląda, dlatego nie oszczędzajcie ich zanadto.

Bransolety męskie złote i srebrne to kolejny punkt na modowej mapie. Są ich niezliczone rodzaje. Kluczowe w wyborze jest minimalizm i zachowawczość, wtedy mamy pewność, że nie przesadzimy.