Moda autorska święci sukcesy!

Projektanci nie mogą narzekać. Zainteresowanie modą autorską z roku na rok rośnie. Po latach imprez modowych, gdzie fascynacji mody mogli kupować autorskie ciuchy, w końcu przyszedł czas na stałe miejsce sprzedaży. W Warszawie powstaje pierwsze centrum, które pod jednym dachem zgromadzi modę autorską.

moda autorska swieci sukcesy

Na świecie to stały trend: projektanci mają swoje niezachwiane miejsce w świecie mody. I to nie tylko ci najwięksi. Również odzież tych mniej znanych ma szansę znaleźć swoich fanów. Nie każdy projektant ma możliwość i szczęście stworzyć dom światowej mody o znaczeniu podobnym do Armani czy Versace. Ale dla każdego jest miejsce. Również w Polsce projektanci widzą coraz większe zainteresowanie swoją modową twórczością. Dlaczego?

– Ludzie są znudzeni umundurowaniem w sieciówkach, dlatego szukają innych możliwości. Moda od projektantów jest bardziej indywidualna, coś przedstawia, widać, że ktoś nad nią myślał. Może pasować, a może zupełnie nie odpowiadać. Ale propozycji projektantów jest już na tyle dużo, że zawsze jest z czego wybrać.

– tłumaczy Eliza Kowalak, miłośniczka mody, szukająca zwykle ubrań na imprezach typu Hush czy Warsaw Fashion Street. Jej zdaniem brakuje takiego centrum mody, gdzie mogłaby przyjechać każdego dnia i zrobić kupić rzeczy od projektantów.

Pod jednym dachem

Moda autorska pozawala wyróżnić się z tłumu. Ale nie tylko. Ten rodzaj ubrań coraz bardziej doceniają również miłośnicy wysokiej jakości. Rzeczy od projektantów są często niepowtarzalne i wykończone z największą precyzją. Przykładowo torby Joanny Kruczek – każda inna, wykańczane ręcznie, często z mosiężnymi okuciami. Albo buty i torby Anny Feledyk, której główną inspiracją jest ona sama. – Projektuję według tego, czego sama potrzebuję, co zaspokaja moje potrzeby funkcjonalne i estetyczne. To spotyka się z dużym zainteresowaniem również innych kobiet. Projektuję rzeczy, które dodają kobiecie pewności siebie, dzięki którym czują się jak milion dolarów – mówi Anna Feledyk. Jej kolekcje będą dostępne w POP UP MODO, w MODO Domy Mody, nowym centrum modowym w Warszawie, gdzie będą zgromadzone kolekcje ponad 100 projektantów. – To nowy koncept, ale odpowiadający zapotrzebowaniu na rynku. W końcu kolekcje wszystkich projektantów, lub przynajmniej duża ich część, będą dostępni pod jednym dachem – wyjaśnia.

Mity o modzie

Moda autorska wcale nie jest droższa niż moda w sieciówkach. Za to jakościowo i wizerunkowo bije ją na głowę. Kupując u projektantów ma się pewność, że rzeczy są rzeczywiście odszyte z materiałów wskazanych na metce. Każda reklamacja jest uwzględniana – bo żaden szanujący się projektant nie odeśle klienta z wadliwym towarem – na metce przecież jest jego nazwisko. Moda projektancka szyta jest zawsze w Polsce, przez najlepsze, małe szwalnie, które stawiają na jakość i dbają o pracowników. W końcu moda autorska to nie tylko kreacje wieczorowe. To również rzeczy do noszenia na co dzień. Zatem każdego dnia można być dobrze i oryginalnie ubranym. Nie trzeba wydawać na to kroci. Zakupy można zrobić wygodnie, bo moda projektancka będzie zgromadzona w jednym miejscu, w MODO. Przede wszystkim jednak ma się pewność, że nikt w takiej samej kreacji nie zjawi się w pracy, na przyjęciu czy premierze!

Tekst i zdjęcie: autor zewnętrzny