Mistrzowski trening na Wyspach Kanaryjskich

W przepięknym krajobrazie hiszpańskiej wyspy Fuerteventury rozpoczął się sezon kultowych zawodów Ford Kite Cup. W czasie wyjazdu prasowego dziennikarze i popularni polscy aktorzy mogli przyjrzeć się treningom Karoliny Winkowskiej. Najlepsza polska zawodniczka, należąca do Teamu Forda i Mistrzyni Świata PKRA z 2012 roku, przygotowywała się do nadchodzącego sezonu ćwicząc nowe triki. Karolina szlifowała formę wykonując bardzo trudne ewolucje, obroty ciała wokół drążka-baru, takie jak: Back Mobe czy Slim Chance. Udało jej się osiągnąć bardzo wysoką formę o czym może świadczyć wykonanie jednego z najtrudniejszych trików w kitesurfingu- KGB, którym to chce pokonać swoje rywalki podczas zbliżających się zawodów o Puchar Świata we Francji.

Już dziewiąty rok z rzędu Szkółki Vip gościły znane twarze. Tym razem na kite`a przyjechali: Beata Sadowska, Agnieszka Więdłocha, Olga Frycz, Maja Bohosiewicz, Ewa Gawryluk z Waldkiem Błaszczykiem oraz Andrzej Młynarczyk. Szkolenia odbywały się w jednej z najlepszych baz kite`owych w Europie, Rene Egli, pod okiem doświadczonych instruktorów. Początkujący stawiali pierwsze kroki na osłoniętej lagunie, a zawodowcy korzystali z wód oceanu w samym środku strefy silnych wiatrów na plaży Sotavento.

Dla Beaty Sadowskiej, Mai Bohosiewicz i Andrzeja Młynarczyka był to kolejny wyjazd kitesurfingowy, więc trenowali ślizgi z deską i samodzielne panowanie nad latawcem. Olga Frycz, Agnieszka Więdłocha, Ewa Gawryluk, Waldek Błaszczyk oraz ich córka Marysia, po raz pierwszy mieli do czynienia z kitem i rozpoczęli naukę od teorii, stopniowo przechodząc do praktyki. Najbardziej wytrwałą kitesurferką okazała się Beata Sadowska, która dzięki świetnemu przygotowaniu sportowemu dzielnie łączyła codzienne szkolenia z regularnym treningiem biegowym oraz obowiązkami macierzyńskimi, opiekując się swoim synkiem Tytusem.
Wszyscy uczestnicy wyjazdu przeżyli wiele sportowych emocji. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło także zwiedzanie wyspy oraz niesamowity rejs legendarnym 82 stopowym jachtem „Fisher&Paykel”, zdobywcą drugiego miejsca w ekstremalnym wyścigu dookoła świata.

Autor: Agnieszka Podraza, Fot. Łukasz Nazdraczew/Eureka