Szukaj

Mistrzostwa Europy Kitesurfingu w Pucku

Przez 6 dni w Pucku będzie można kibicować czołowym zawodnikom z kraju i za granicy
Ford Kite Cup - Rewa 2020 r.

Już 18 sierpnia ruszają Mistrzostwa Europy połączone z Mistrzostwami Polski w kitesurfingu, w konkurencji Formuła Kite

W 2005 roku, kiedy kitesurfing był praktycznie nieznaną dyscypliną sportu, uprawianą przez nielicznych, my postanowiliśmy rozpropagować go w Polsce. Stworzyliśmy ogólnopolski cykl zawodów, których sponsorem tytularnym została marka Ford. Tak powstał Ford Kite Cup, który kontynuujemy nieprzerwanie od 15 lat. Jest to najdłużej trwający cykl zawodów na świecie. W tym ważnym dla nas, bo jubileuszowym sezonie zostaliśmy także, po raz pierwszy w historii naszego kraju, organizatorami Mistrzostw Europy w kitesurfingu! – mówi Michał Zieliński, organizator zawodów, członek Polskiego Związku Kiteboardingu.

Mistrzostwa Europy to jedne z najważniejszych zawodów w kalendarzu kiteboardera, a w tym roku, z uwagi na pandemię, jedne z niewielu tej rangi jakie zostaną rozegrane na świecie. Do Pucka przyjedzie między innymi sekretarz Międzynarodowego Stowarzyszenia Kitesurfingu (IKA), Markus Schwendtner oraz inni czołowi przedstawiciele instytucji związanych z tą dyscypliną w Polsce i na świecie.

Podczas zawodów, które potrwają do 23 sierpnia, sportowcy będą walczyć o dwa tytuły – Mistrza Europy oraz Mistrza Polski, ścigając się na hydrofoilach.

Polskimi faworytami to tytułów mistrzowskich będą miedzy innymi Maks Żakowski, Julia Damasiewicz czy Kuba Jurkowski, którzy w przyszłości będą zapewne naszą nadzieją olimpijską, gdy kiteborading oficjalnie zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku, w Paryżu.

Oprócz marki Ford, zawody wspiera Red Bull, dostarczając odpowiednią porcję energii oraz firmy Duotone i Ion, wiodący na świecie producenci sprzętu kite’owego.

Patronat nad zawodami objęły redakcje TV TTM, Radio Norda FM, Dziennik Bałtycki, Magazyn Prestiż, magazyny Elle Man, Men’s Health, Women’s Health oraz portale freestyle.pl, nadmorski24.pl, biznesnafali.pl, sieplywa.pl, jachting.com.

Impreza odbędzie się z zachowaniem bieżących wytycznych dotyczących higieny i bezpieczeństwa.