Malta – rodzinne wakacje z angielskim

Jeśli poważnie traktuje się naukę języka angielskiego, trzeba chociaż przez kilka tygodni poznawać go w kraju anglojęzycznym. W Europie jednym z takich miejsc jest Malta, która ze względu na łagodny śródziemnomorski klimat i atrakcyjność turystyczną jest najchętniej wybieranym miejscem do nauki angielskiego. Nauka języka w zagranicznej szkole pozwala nabyć pewności i płynności w mówieniu. Obóz językowy na Malcie może być dla każdego tym przełomowym momentem, od którego angielski stanie się językiem, w którym można swobodnie się wyrażać.

Angielski na Malcie

Od początku XIX wieku, aż do lat 70-tych wieku XX Malta była częścią Imperium Brytyjskiego. Stąd język angielski jest tutaj językiem urzędowym, a angielska kultura obecna na każdym kroku. Malta jest tradycyjnie europejska i kosmopolityczna zarazem, co daje jej wyjątkowy urok. Archipelag Wysp Maltańskich w skład którego oprócz Malty wchodzą wyspy Gozo i Comino oraz inne mniejsze, leży na południe od Sycylii i jest destynacją turystyczną światowej klasy.

Łączy w sobie wszystko co najlepsze w regionie Morza Śródziemnego – łagodny klimat, piękno przyrody oraz bogactwo kulturowe. Zabytki rzymskie i późniejsze są tu tak liczne i tak cenne, że aż siedem z nich trafiło na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Stolica kraju – Valletta jest jednym z najbardziej zabytkowych miast Europy. Dlatego właśnie obozy językowe na Malcie są tak popularne.

Szkoła z tradycjami

W nauce angielskiego przychodzi taki moment, kiedy zaczynamy czuć się swobodnie i jesteśmy pewni swoich umiejętności językowych w pracy i kontaktach towarzyskich. Taką pewność zyskuje się najszybciej ucząc się języka za granicą w renomowanej szkole z tradycjami. I nie chodzi tylko o prestiż takiego wyjazdu – chociaż też jest to rzecz istotna. Ważne jest przede wszystkim to, że lektorzy uczą ludzi z różnych krajów i kultur. Dzięki temu skupiają się na jak najszybszym zrozumieniu przez słuchaczy języka angielskiego, a nie tłumaczeniu go na różne języki ojczyste. Słuchacze są w prawdziwym międzynarodowym środowisku. Angielski jest jedyną możliwością dogadania się – zarówno w klasie, jak i podczas wspólnego uprawiania sportu czy wieczornych wypadach po godzinach.

Dobre szkoły oferujące kursy językowe na Malcie, mają także kompletny pakiet zajęć pozalekcyjnych. Liczy się też klimat prawdziwej angielskiej szkoły, a taką można na Malcie znaleźć, np. szkoła Maltalingua w St. Julians (więcej informacji o szkole TUTAJ) jest prowadzona przez Anglików i mieści się w tradycyjnym, maltańskim budynku z basenem i kawiarnią na dachu. Warto zwrócić uwagę, że jakość renomowanych szkół potwierdzają międzynarodowe certyfikaty takie jak EAQUALS.

Z rodziną lub przyjaciółmi

Kiedyś wyjazdy językowe kojarzone były głównie z programami dla dzieci i młodzieży. Obecnie coraz modniejsza robi się także turystyka językowa dla dorosłych lub całych rodzin. To doskonały pomysł na rodzinne, aktywne wakacje przy zachowaniu rozsądnej ceny – pakiet dla całej rodziny zawsze wychodzi taniej. Inwestujemy we własny rozwój, a dodatkowozapewniamy sobie też solidną porcję wypoczynku oraz nowych znajomości. Jedziemy na wakacje w konkretnym celu i spotykamy ludzi o podobnych priorytetach. Warto dodać, że tylko 5% kursantów stanowią Polacy, co automatycznie zmusza do komunikowania się po angielsku. Również w miejscu zamieszkania można szlifować umiejętności – istnieje możliwość zakwaterowania u sprawdzonych rodzin. Dzięki temu nauka języka trwa przez cały dzień, również w praktycznych, życiowych sytuacjach. Warto więc spróbować turystyki językowej i przeżyć przygodę życia inwestując w swój rozwój.

Tekst: Redkacja Exclusivemag.pl, zdjęcia: Malta Lingua