Majsterski czyli dziewczyny od DIY

Adam Słodowy, autor bestsellerowych poradników dla majsterkowiczów w PRL, doczekał się godnego zastępstwa
Majsterki - Sylwia Czubkowska, Alicja Rzeczkowska i Barbara Sowa

Majsterki, czyli Barbara Sowa, Sylwia Czubkowska i Alicja Rzeczkowska, idąc w jego ślady, pokazują, jak zrobić coś z niczego i dać przedmiotom drugie życie. Choć czasy się zmieniły i w sklepach kupić można dosłownie wszystko, w swojej książce autorki udowadniają, że majsterkowanie daje nie tylko frajdę, ale też nie wymaga wielkiej wprawy

Książka „Majsterki” przedstawia 30 projektów „Do It Yourself” – mebli i praktycznych elementów wyposażenia mieszkania, które można wykonać samodzielnie krok po kroku. Od drewnianej gwiazdy idealnej na Boże Narodzenie i fotela z palet, przez skrzynię przerobioną na siedzisko do przedpokoju, lustro w ramie z plastikowych łyżeczek, krzesło z pasków, aż po renowację biurka znalezionego na śmietniku, czy metamorfozę szafki na buty z MDF.

Autorki są przyjaciółkami, które od ponad trzech lat piszą bloga dla fanów DIY, www.majsterki.pl. Swoją pasję rozwijają prowadząc pracownię w byłej praskiej drukarni w Warszawie, gdzie organizują warsztaty dla miłośników rzemiosła. I to takich od 3 do 103 roku życia, bo Majsterki przekonują, że hasło „zrób to sam” jest dla każdego. Same są tego najlepszym przykładem. Majsterkowanie jest ich hobby, któremu oddają się po godzinach. Wszystkie trzy są bowiem samoukami. Na co dzień pracują z zawodach zupełnie nie związanych z pracami manualnymi. Barbara Sowa i Sylwia Czubkowska są dziennikarkami prasowymi, Alicja Rzeczkowska zaś pracuje we francuskiej korporacji produkującej rozwiązania dla inteligentnych domów.

Paski do siedzenia – jeden z projektów z książki Majsterki
Paski do siedzenia – jeden z projektów z książki Majsterki