Szukaj

Maciej Zień świętuje 25-lecie swojej marki

Kolekcja Black and White Symphony
Fot. Filip Okopny

We wnętrzach Teatru Wielkiego Opery Narodowej odbyła się prezentacja jubileuszowej kolekcji „Black and White Symphony” Macieja Zienia, jednego z najbardziej cenionych polskich projektantów mody. „Jako chłopiec zaczynałem od projektowania ubrań dla księżniczek i tak mi chyba zostało. Nie czuję się jeszcze do końca spełniony, daję sobie jeszcze czas na projektowanie. Mam nadzieję, że ta kolekcja was zaskoczy” – powiedział Maciej Zień

Kolekcja „Black and White Symphony” to podsumowanie 25 lat twórczości Macieja Zienia. Projektant, żeby podkreślić rangę jubileuszu, zrezygnował z barwnej różnorodności, stawiając na biel i czerń (poza jedną czerwoną kreacją). Jak zawsze wszystkie projekty na piedestał postawiły kobiecość, która czasem jest romantyczna, a innym razem drapieżna. Najnowszą kolekcję Zienia zaprezentowało 39 modelek, wśród nich muza artysty Aneta Kręglicka oraz prezentująca suknię ślubną Kate Rozz.

„W mojej jubileuszowej kolekcji chciałem uzyskać efekt elegancji, dostojności, dojrzałości. Zależało mi na pokazaniu kunsztu krawiectwa, a w bieli i czerni jest najwięcej klasy. Ale trzeba się też dobrze bawić, stąd czerwony akcent” – tłumaczył Maciej Zień. Zień pokazał, że klasyką można się bawić, a czerń i biel może mieć wiele odsłon i odcieni.

W grudniowy wieczór do Teatru Wielkiego Opery Narodowej przyszło ponad 1000 osób, w tym znacząca reprezentacja polskich gwiazd, które zaprezentowały się w kreacjach z najnowszej i wcześniejszych kolekcji Macieja Zienia. Pokaz projektanta uświetniły swoją obecnością m.in. Danuta Stenka, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska, Agnieszka Grochowska, Magda Mołek, Olga Bołądź, Małgorzata Socha, Małgorzata Szumowska.

Jubileuszowy pokaz Macieja Zienia był jednym z jego największych pokazów w historii. Widzowie zobaczyli charakterystyczną dla projektanta klasykę i lekkość bawienia się modą. Ulubione linie, piękne tkaniny, krawiecki kunszt i jakość wykonania – to wszystko pokazał artysta na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

„Miałem ochotę pokazać swoje ulubione fasony, kroje. Powiedziałem sobie, że nie muszę już nic udowadniać, dlatego moją najnowszą kolekcję zrobię tak, jak chcę. Moda ma być rozrywką, sposobem na wyrażanie swojej osobowości” – podkreślał Maciej Zień.

Podsumowując pokaz twórca wyjaśnił, że zaprezentowana kolekcja jest spełnieniem jego marzeń i podsumowaniem jego kreacji, stylu.

„Przenoszę was w bajkowy świat. Tworzę stroję dla współczesnych księżniczek” – zaznaczył projektant.

Źródło: PAP MediaRoom