Szukaj

Kryteria wyboru salonu depilacji laserowej

Na co zwrócić uwagę, jeżeli szukamy właśnie miejsca gdzie moglibyśmy poddać się depilacji?
Depilacja laserowa | fot. materiały prasowe

Depilacja laserowa staje się coraz bardziej popularna nie bez powodu. Dzięki niej możemy osiągnąć naprawdę imponujące rezultaty, a w dodatku będą one naprawdę długotrwałe. Jak jednak wybrać dobry salon, który przeprowadzi zabieg w sposób profesjonalny i satysfakcjonujący dla nas?

Na co zwrócić uwagę, jeżeli szukamy właśnie miejsca gdzie moglibyśmy poddać się depilacji?

  1. Na czym polega depilacja laserowa?
  2. Dla kogo jest depilacja laserowa?
  3. Jak dbać o siebie po depilacji laserowej?
  4. Gdzie najlepiej wykonać depilację laserową?

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg pozwalający nie tylko pozbyć się zbędnego owłosienia, ale również znacząco zredukować jego odrastanie. Dzięki temu, że promień lasera działa na cebulki włosów i je osłabia, kolejne odrastają w o wiele mniejszej ilości, a także są słabsze i zajmuje im to znacznie więcej czasu. Jest to bardzo dobra metoda depilacji dla osób, które lubią trwałe efekty i gładką skórę na dłużej.

Dla kogo jest depilacja laserowa?

Zabiegi depilacji laserowej są dedykowane zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Panie najchętniej poddają się usuwaniu owłosienia z nóg, pach czy okolic intymnych, podczas gdy panowie często wybierają depilację brzucha i klatki piersiowej, pleców, a także nóg. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej. Jeżeli mamy problemy skórne lub jej ciągłość jest przerwana, nie powinniśmy poddawać się zabiegowi. Opalenizna jest kolejnym czynnikiem wykluczającym, podobnie jak przyjmowanie leków światłouczulających – te ostatnie mogą wywołać nieprawidłowe reakcje skóry na działanie lasera. Kobiety w ciąży oraz osoby chore na nowotwór również nie mogą poddać się depilacji.

Jak dbać o siebie po depilacji laserowej?

Ponieważ promień lasera pada nie tylko na włos, ale również i na nasza skórę, po zabiegu musimy przedsięwziąć pewne kroki, które umożliwią jej powrót do normalnego, nie podrażnionego stanu. Przez pierwsze 2 do 3 dni po zabiegu do kąpieli należy używać wyłącznie wody, toniku lub mleczka bezalkoholowego. Nie możemy również trzeć skóry ręcznikiem po kąpieli, a raczej delikatnie ją osuszyć, tylko przykładając materiał do jej powierzchni. Na rejony szczególnie delikatne dobrym pomysłem jest wykorzystanie dodatkowej ochrony, w postaci zasypki lub kremu typu Alantan. W przypadku, gdy goliliśmy pachy, musimy również powstrzymać się od używania dezodorantów i antyperspirantów.

W kolejnych dniach po zabiegu warto zrezygnować z sauny i basenu, stosowania peelingów i innych kosmetyków złuszczających, a także zastosować krem z filtrem UV. Po dwóch tygodniach od depilacji nasza skóra przestanie już być nadwrażliwa i będziemy mogli wrócić do standardowej rutyny czy rozrywek.

Gdzie najlepiej wykonać depilację laserową?

Depilacja laserowa Gdańsk to delikatny zabieg, w związku z czym należy dobrze wybrać miejsce, w którym się jej poddamy. Warto zwrócić uwagę na to, czy upatrzony przez nas salon jest profesjonalny i jak wypowiadają się o nim osoby, które już skorzystały z usługi. W kontakcie z osobą wykonującą depilację powinniśmy czuć, że zależy jej na jak najlepszym efekcie, a nie tylko na samym wykonaniu zabiegu. Powinniśmy zostać poinformowani zarówno o efektach depilacji, jak i o przeciwwskazaniach oraz środkach ostrożności w codziennej higienie już po wykonaniu zabiegu. Jeżeli jakaś rzecz wzbudza nasze podejrzenia, być może lepszym wyborem będzie znalezienie innego salonu kosmetycznego – to nas nic nie kosztuje, a pozwoli uniknąć nieprzyjemnej sytuacji.

źródło: materiał zewnętrzny