Kożuchy damskie wracają do łask. Dowiedź się jak je nosić i z czym łączyć

Kożuchy przez długi czas były w niełasce. Noszenie ich nie było ani modne, ani stylowe, a ponadto kojarzyło się z minionym ustrojem. Jednakże od kilku lat wracają one do łask, dzięki nowym producentom, którzy łączą najwyższą jakość wykonania i materiałów ze stylem i ponadczasową elegancją. Zwłaszcza kożuchy damskie od niedawna są bardzo popularną alternatywa kurtek i płaszczy. Dziś podpowiemy jak je nosić i z czym łączyć.

Kożuchy damskie od niedawna są bardzo popularną alternatywa kurtek i płaszczy

Kożuchy damskie na prawdziwą zimę

Płaszcze te kojarzą się i słusznie ze srogą zimą. Są to bowiem nakrycia wierzchnie tworzone z naturalnych skór owczych oraz futra owczego, które tworzą niezwykle ciepłe połączenie. Kożuchy damskie mogą przybierać wiele form. Projektanci eksperymentują z tym trudnym materiałem, szukają nowych sposobów na ich wykorzystanie oraz szycie produktów, które będą odpowiadać na potrzeby użytkowników. Świetnie sprawdzają się podczas bardzo mroźnych zim, które co kilka lat zdarzają się w naszym klimacie, a ostatnimi laty nawet częściej.

Wybór odpowiedniego koloru

Jeszcze do niedawna można było znaleźć jedynie kożuchy damskie w ich naturalnych kolorach, czyli jasnym beżu i owczej bieli. Obecnie można znaleźć zarówno takie, jak i w ciemniejszych kolorach np. czerni. Dzięki temu zyskały dużo więcej możliwości stylizacji. Czarne płaszcze pozwalają na utworzenie całej stylizacji w kolorach czerni, co jest obecnie bardzo częstym zabiegiem, bardzo dobrze łączą się z czerwonymi dodatkami. Nieśmiertelne jest także połączenie czerni i bieli. Klasyczny beż kożucha natomiast można przełamywać kolorowymi dodatkami we wzory w postaci torebki, czapki, szalika czy nawet butów. Kwestia łączenia kolorów w przypadku tego nakrycia wierzchniego jest bardzo ważna, w większości przypadków nie powinno się zbytnio kombinować, ponieważ one same w sobie potrafią stworzyć cały outfit.

Sprawdź ofertę na kożuchy damskie.

Jak się inspirować?

Jest to zdecydowanie trudna część garderoby do noszenia. Przysparzać może wielu problemów. Bardzo łatwo wyglądać w nim jakbyśmy wrócili z bieguna. Dlatego należy pamiętać o tym, by nie przesadzić z ilością dodatków i warstw. Warto szukać inspiracji wśród naszych ulubionych blogerek modowych lub gwiazd, stylistek, których styl nam odpowiada. Przeglądanie mediów społecznościowych i szukanie zdjęć dobrze ubranych kobiet i mężczyzn jest najlepszym sposobem na inspirowanie się.