Kolorowanki z wyobraźnią

W jaki sposób rozwijać wyobraźnię dziecka i pobudzać je do kreatywnego myślenia jednocześnie zapewniając mu dobrą zabawę? To pytanie zadaje sobie niejeden rodzic. Z pomocą przychodzą Bazgroszyty, czyli otwarte ćwiczenia i kolorowanki tworzone przy współpracy z ekspertami. Jak powstały te wyjątkowe kolorowanki? Na ich temat postanowiliśmy porozmawiać z jedną z twórczyń marki – Anną Sawą.

Skąd pomysł na kolorowankowy biznes?

Wszystko zaczęło się od wręczania dzieciom kredek w szkołach i przedszkolach. Odwiedzając przedszkola i wręczając dzieciom kredki, zdaliśmy sobie sprawę, jakie to wywołuje wśród nich emocje i jakie ma dla nich znaczenie. Dzieciaki bardzo się cieszyły, natychmiast rozpakowywały paczki kredek i chciały rysować… Tak powstały pierwsze Bazgroszyty – otwarte ćwiczenia i kolorowanki rozwijające wyobraźnię. Następnie zaczęliśmy tworzyć platformę Kids EduTainment, jaką jest Bazgroszyt.pl – Zabawa i nauka z wyobraźnią. Bazgroszyt.pl to jest właśnie takie miejsce, które uczy dzieci samodzielnego myślenia poprzez otwarty charakter ćwiczeń i wyobraźnię. A jak powiedział Albert Einstein: „Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza„.

Czym Wasze kolorowanki różnią się od innych produktów dostępnych na rynku?

Kolorowanki oferowane przez serwis edukacyjny Bazgroszyt.pl mają otwarty charakter. W ten sposób rozwijają wyobraźnię dziecka i pobudzają do twórczego myślenia. Każda kolorowanka zawiera jakąś ciekawostkę dotyczącą otaczającego świata. Poza tym, na Bazgrokartach pomiędzy rysowaniem przemycamy także wiele ćwiczeń, które przygotowują rączkę dziecka do nauki pisania. Na każdej kolorowance dzieci znajdą przyjaznych Kredko-bohaterów: Ryśka, Kredzię, Kolorozaurusa, którzy towarzyszą dzieciom w odkrywaniu świata. Z nimi dziecko zawsze świetnie się bawi.

Jak przebiega proces tworzenia Waszych Bazgroszytów – to jedynie zasługa projektanta czy swój udział mają tutaj także najmłodsi użytkownicy?

Wszystkie materiały oferowane na serwisie Bazgroszyt.pl zostały opracowane we współpracy z ekspertami – pedagogami, psychologami, rodzicami, czy nawet kognitywistami z UAM. W ten sposób dbamy o najwyższą jakość proponowanych materiałów edukacyjnych, książeczek, kolorowanek, testów czy gier. Oczywiście, myśląc o ekspertach – nie możemy zapomnieć o najmłodszych użytkownikach, bo przecież wszystkie materiały są tworzone z myślą o dzieciach. Mówimy o sobie „Bazgroszyt.pl – sprawdzony przez Dzieci i Rodziców” – i tak jest faktycznie. Sami jesteśmy rodzicami i testujemy i weryfikujemy wszystkie materiały na własnych dzieciach. Żartujemy, że pokolorowały już tysiące Bazgroszytów. Poza tym, wiele dzieci testuje nasze Bazgroszyty i karty podczas różnorodnych warsztatów, targów i imprez.

Dziękujemy za rozmowę.

Link do strony internetowej producenta Bazgroszytów: www.bazgroszyt.pl

Rozmawiała: Justyna Zadel. Zdjęcia: Bazgroszyt.pl