Kolekcja Peleton Pan tu nie stał i RUSH DNM

Kolekcja Peleton powstała z myślą o miłośnikach ruchu rowerowego, ale przystosowana jest również do ruchu pieszego. Stanowi efekt współpracy dwóch łódzkich marek odzieżowych RUSH DNM i Pan tu nie stał, które spotykają się już po raz trzeci. Na kolekcję składa się odzież męska i damska oraz akcesoria rowerowe, a także… rower wrocławskiej manufaktury Loca Bikes.

15-DSC_556214 Peleton PTNS&RushDnm 2016, fot. Mateusz Szeliga
Rok 2016 dla marki Pa tu nie stał, pomysłodawcy kolekcji, jest rokiem szczególnym. Firma kończy 10 lat i z tej okazji przygotowała aż 10 nowych projektów. By męska część klienteli po tegorocznej kolekcji ubrań sportowych dla kobiet „Ruch” nie czuła się zaniedbana, przyszła pora na przyjrzenie się również męskim potrzebom. Ale dlaczego akurat rowery?   – Myślałem o kolekcji dedykowanej rowerzystom już od pewnego czasu – mówi Maciek, jeden z założycieli Pan tu nie stał. – Peleton to najliczniejsza grupa kolarzy, umiejscowiona pomiędzy wyprzedzającymi ją zawodnikami a tymi niewytrzymującymi tempa grupy. Sam większość czasu wolnego spędzam na jeździe rowerem i stąd nazwa serii. Również proces projektowania był dobrym treningiem, a dodatkowym plusem jest to, że gdy teraz wyprzedza mnie ktoś ubrany w kolekcję Peleton, robi mi się ciepło na sercu.
25-DSC_5760 Peleton PTNS&RushDnm 2016, fot. Mateusz Szeliga
Autorem sesji wizerunkowej kolekcji Peleton jest Mateusz Szeliga. Na zdjęciach wystąpili: uznana uczestniczka polskich maratonów MTB Anna Urban, wicemistrz Polski na 3000m w kolarstwie torowym w kategorii Masters Michał Niełaczny i Sebastian Saleta. Zdjęcia wykonano w miejscach dobrze znanym łódzkim rowerzystom: w knajpie Owoce i Warzywa, znanej z organizowania zawodów rowerowych Nitro Cup, w serwisie rowerowym Fix Bikes i na tzw. Dellu, czyli łódzkiej miejscówce do treningów. Maksymalna prędkość jazdy osiągnięta przez Michała podczas sesji zdjęciowej w tunelu aerodynamicznym za samochodem, z którego robione były zdjęcia, wyniosła 72 km/h.
29-DSC_5842 Peleton PTNS&RushDnm 2016, fot. Mateusz Szeliga
Na serię Peleton inspirowaną miejskim ruchem rowerowym składa się 20 produktów: odzież męska i unisex w bogatej rozmiarówce (od XXS do XL), akcesoria oraz rower. Kolekcja dzieli się na dwie kategorie: asortyment typowo szosowy (koszulki, spodenki na szelkach, czapeczka, błotnik, skarpetki, bidon) oraz  asortyment do poruszania się rowerem w warunkach miejskich (t-shirty, tanktop, bluza, spodnie jeansowe, kurtka jeansowa, pasek, plecaki), wpinki do ubrań i oczywiście wspomniany rower – singlespeed. Kolekcję cechuje przede wszystkim funkcjonalność. Koszulki zostały wyposażone w odblaskowe detale zwiększające widoczność i płaskie szwy. Bluza posiada kieszenie z ułatwionym dostępem podczas jazdy. Spodnie uszyto z jeansowej tkaniny z dodatkiem elastanu poprawiającego komfort jazdy na rowerze w warunkach miejskich, a pasek posiada specjalne mocowanie na zapięcie typu U-Lock. Kolekcja jest dostępna w sklepach stacjonarnych marki w Warszawie, Krakowie i Łodzi oraz w sklepie online.
41-DSC_6038 Peleton PTNS&RushDnm 2016, fot. Mateusz Szeliga
Ceny produktów:

 1. Czapeczka kolarska (czarna) – 69 zł
 2. Koszulka techniczna kolarska (2 wzory: czarno-biała i biało-czarno z kolorowymi wstawkami) – 189 zł
 3. Spodenki z lycry na szelkach (czarno-białe) – 159 zł
 4. T-shirty (3 wzory; kolory: czarny, biały i szary) – 89-99 zł
 5. Tanktop (brązowy) – 59 zł
 6. Bluza z grafiką z farby wodnej (szara) – 199 zł
 7. Spodnie jeansowe (grafitowe) – 159 zł
 8. Kurtka jeansowa z laserową grafiką (granatowa) – 399 zł
 9. Pasek z naturalnej skóry licowej (2 kolory: brązowy i czarny) – 119 zł
 10. Skarpetki (2 wzory; kolory: czarno-białe i biało-turkusowo-czarne, rozm. 36-44) – 20 zł
 11. Plecak z wodoszczelnej tkaniny (szary) – 299 zł
 12. Plecaczek–worek (szaro-czarny) – 39 zł
 13. Błotnik (biały) – 25 zł
 14. Bidon z napisem „Peleton – trucizna” (czarny) – 29 zł
 15. Wpinka do ubrań w kształcie bidonu (2 kolory: różowo-turkusowa i czarna) – 25 zł
 16. Ręcznie malowany rower Singlespeed wyprodukowany we współpracy z firmą Loca Bikes (czarno-biały) – 2499 zł.

57-DSC_6302 Peleton PTNS&RushDnm 2016, fot. Mateusz Szeliga
Adresy sklepów online i stacjonarnych:
RUSH:  rushdnm.com
Local Bikes: locabikes.pl
Pan tu nie stał: pantuniestal.com
Sklep PTNS Warszawa, ul. Koszykowa 34/50
Sklep PTNS Łódź, ul. Piotrkowska 138/140, teren OFF Piotrkowska
Sklep PTNS Kraków, ul. M. Konopnickiej 28, Hotel Forum
Tekst: materiały prasowe, zdjęcia: Mateusz Szeliga