Kolejna edycja GovJam – 4 czerwiec

4 czerwca 2013 roku ruszy kolejna edycja GovJam. Uczestnicy z całego świata będą dokładać wszelkich starań, aby stworzyć usługę dla sektora publicznego od zera lub usprawnić już istniejącą.

 

 

Dlaczego?

Idea GovJam to „Only 48 hours to rock the public sector”. Oznacza to, że będziemy rozwiązywać konkretne, codzienne problemy, z którymi mierzy się sektor publiczny i pozarządowy. Całość ma formę warsztatów, na które zapraszamy 40 uczestników z różnych specjalizacji. Nad ich pracą czuwa zespół ekspertów na co dzień zajmujących się projektowaniem usług. Rezultatem GovJam będzie wypracowanie konkretnych, popartych testami rozwiązań w formie strategii lub rekomendacji, planu działań, projektu usługi lub usług. Przy okazji poznamy metody i techniki zespołowego projektowania usług oraz sprawdzimy je (i siebie) w działaniu.

Jak?

Service Jam nawiązuje do pojęcia muzycznego jam session, podczas którego zamiast utworów muzycznych tworzy się usługi. Service Jam jest procesem kreacyjnym, wyzwalającym pozytywną energię, integrującym zespoły metodologią co-creation, z wykorzystaniem narzędzi Service Design jak np.:
– Ideacja
– Customer Journey Map
– Personas
– Blueprinting
– Momenty Prawdy,
– technik badawczych jak Benchmarking, Mysteryshopping lub Shadowing.

Kto?

Obecnie na naszej stronie: www.krakowjams.pl prowadzona jest rekrutacja. Każda osoba powyżej 18 roku życia może wziąć udział w wydarzeniu. Ostatecznie jednak będziemy gościć 50 uczestników w tym pięciu ekspertów z sektora publicznego.

Gdzie?

Krakow Mangov Jam odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie, Pasaż 13, GEK – Google for Entrepreneurs in Kraków (3 piętro).

Kiedy?

Rozpoczynamy 04.06.2013 o godzinie 19:00, a kończymy dwa dni później czyli 06.06.2013 godzina 20:00.