Kolejna ciekawa współpraca marek – Converse x Carhartt WIP

Pisaliśmy już o współpracy marek Fila i Chupa-Chups, później pojawiła się kolaboracja Converse’a z Hello Kitty, a teraz pora na kolejną ciekawą współpracę. Tym razem znowu Converse, ale w zupełnie innym stylu z marką Carhartt. Trzeba przyznać, że to na prawdę trafiona kombinacja.


Carhartt WIP reinterpretuje Converse One Star, łącząc użytkowe, militarne inspiracje ze współczesnym designem. Działając w stworzonym przez siebie stylu, marka Carhartt WIP adaptuje kultowe, robocze produkty Carhartt`a dedykując je odbiorcom płynnie poruszającym się we współczesnym świecie.
Przy okazji współpracy Converse x Carhartt WIP zastosowano to samo podejście, łączące funkcjonalność z nowoczesną koncepcją projektowania. W ten sposób powstały trzy nowe wzory coraz popularniejszej sylwetki One Star. Pomimo zakorzenienia w różnych subkulturach, Converse i Carhartt WIP mają wiele wspólnego dzięki bardzo wyraźnej i wszechstronnej stylistyce.
Zainspirowana wojskowymi torbami i militarnymi detalami zaadaptowanymi w streetwearze, kolekcja pokazuje, jak filary mody i kultury mogą ewoluować i wciąż pozostawać aktualne. Podkreśla jednocześnie wzajemne przenikanie się odzieży roboczej i streetwear’u.

„Od samego początku do tworzenia naszych ubrań wykorzystywaliśmy tkaniny i detale wojskowe, ale przy One Star’ach chcieliśmy to zrobić, stosując czyste, nowatorskie podejście. Lśniąca, kontrastująca z cholewką podeszwa i wytrzymała tkanina Cordura to sposób, w jaki przełożyliśmy element DNA Carhartt’a WIP na współczesny, praktyczny sneaker”- powiedział Wilfried Atzert, Global Brand Director w Carhartt WIP.

Buty One Star posiadają cholewkę z materiału Cordura®. Na pięcie znajduje się nawiązujący do stylu militarnego pasek z metalową zawieszką w kształcie pierścienia D-ring. Dodatkowo naszywka z logo na języku wykonana jest z powlekanego materiału typu plandeka, który możemy spotkać na pokryciach przyczep samochodów ciężarowych. Buty dostępne w trzech kolorach: klasycznej czerni, oliwkowym i białym, są nie tylko funkcjonalne i wytrzymałe, ale także przemyślane w swojej konstrukcji.
Kolekcja jest dostępna w sprzedaży od 20 września w warszawskim salonie Converse w Złotych Tarasach oraz w sklepie CL20.