Dzieci projektują przestrzeń

WYSTAWA „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” podczas 3. Międzynarodowego Festiwalu Wroclove Design 2016,  to niesamowite wydarzenie, gdzie dzieci będą współpracowały ze znanymi polskimi projektantami. Efekty będą zachwycające!

Wpieram.to_plakat

Żyjemy w czasach gdzie szybko rozwijająca się technologia przynosi wiele korzyści, ale również stawia przed nami trudne zadania:

  • Jak odciągnąć dzieciaki od monitorów czy tabletów, które często oferują im gotowe rozwiązania wymagające jedynie klikania?
  • Jak im pokazać, że zwykłe rzeczy mogą zostać użyte w sposób niestandardowy i może to przynosić mnóstwo frajdy?
  • Jak pobudzić ich przygłuszoną przez komputery kreatywność?

Jako Fundacja OPEN MIND, chcieliśmy wyjść na przeciw problemom, z którymi stykają się współcześni rodzice i pedagodzy, dlatego zorganizowaliśmy projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń”, czyli wieloetapowy cykl spotkań i warsztatów, które pozwoliły na nawiązanie partnerskiej współpracy między dziećmi a znanymi polskimi projektantami, architektami, ceramikami i ilustratorami. Dziecięce prace stały się dla profesjonalistów punktem wyjścia, a przede wszystkim inspiracją do dalszej, indywidualnej już pracy nad koncepcjami nowych przedmiotów użytkowych. Podczas zajęć dzieci przeszły przez niezwykły proces tworzenia – od pomysłu do produktu aż po WYSTAWĘ. Warsztaty były darmowe i odbywały się poza godzinami lekcyjnymi, stanowiły urozmaicenie dla szkolnego programu nauczania z zakresu estetyki oraz kreatywności.

W PROJEKT ZAANGAŻOWAŁO SIĘ 15 ZNAKOMITYCH POLSKICH TWORCÓW I PRACOWNI PROJEKTOWYCH: Oskar Zięta, BASK, Pracownia Jasiewicz, Robert Pludra, Razy 2, MALAFOR, Ola Mirecka, Joanna Rusin i Anna Lehmann, Pracownia PORT, PAPER HEROES, Kubasek Studio, Barbara Śniegula, Anna Bać, Piotr Michalski i Lea Kazanecka-Olejnik z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, Mariusz Gorzelak i Izabela Bołoz.

Razem możemy więcej!

Przed nami ostatni etap projektu, czyli majowa WYSTAWA podczas Wroclove Design 2016, na której zaprezentujemy wszystkie przedmioty będące efektem warsztatów i która będzie swego rodzaju wizualną opowieścią o KIDS DESIGN SPACE.

Niestety, koszty związane z wykonaniem prototypów oraz budową ekspozycji są zbyt wysokie jak na możliwości Fundacji. Potrzebujemy środków na materiały, opracowanie koncepcji i zbudowanie wystawy, a także na organizację dodatkowych warsztatów, które będą odbywać się w ramach finału całego projektu.

Zależy nam na edukacji na najwyższym poziomie, która wciąż pozostaje bezpłatna! Dlatego chcielibyśmy poprosić Was o pomoc. Liczymy na to, że wspólnie stworzymy interaktywną przestrzeń dla dzieci, która będzie bawić, a przede wszystkim uczyć. Chcemy też, żeby wystawa była mobilna, abyśmy mogli prezentować ją w nie tylko w innych miastach Polski, ale również Europy.

Nie uda nam się bez Twojej pomocy! Jeśli podoba Ci się nasza idea, nie zwlekaj – każda złotówka ma znaczenie! Razem możemy więcej!

Tekst i zdjęcia: materiały organizatora