Kiedy Pirelli zaczynało tworzyć swój legendarny kalendarz można powiedzieć, że nie miało łatwego zadania. Firma oponiarska, mimo, że kojarzona z drogim sportem wyścigowym była jednocześnie synonimem brudu i braku finezji. A jednak udało się. Idąc tropem tego sukcesu inne marki również zaczęły tworzyć kalendarze z wyższej półki, które mają być wydarzeniem w branży. W Polsce konsekwentnie robi to marka YES, która właśnie pracuje nad przyszłoroczną edycją swojego projektu fotograficznego. Oto backstage tej sesji – zjawiskowa przyroda Warmii, wysmakowane stylizacje, tajemniczy klimat – materiał zapowiada się doskonale.

Kalendarz-YES-2017-Backstage-01
Od tradycyjnych zdjęć po innowacyjną formę – w najnowszej edycji Kalendarza YES wyruszymy w wyjątkową wyprawę w głąb kobiecej duszy. Na tle warmińskiego krajobrazu zobaczymy kobietę autentyczną, pełną naturalnego blasku i duchowej zmysłowości. Fotografie objawią także premierowe kolekcje autorskiej biżuterii, stworzonej przez Projektantów YES. A podczas listopadowej premiery, dzięki nowym technologiom, doświadczymy Kalendarza w zupełnie nowym wymiarze!
Kalendarz-YES-2017-Backstage-05
Twórcami Kalendarza YES 2017 jest duet The Kissinger Twins: Katarzyna Kifert i Dawid Marcinkowski. Reżyserzy, fotograficy i artyści multimedialni. Ich filmy, projekty fotograficzne i interaktywne zdobyły szereg nagród, w tym “Oscara” Internetu – Webby Awards 2013 dla filmu The Trip. Pracę dla największych światowych marek łączą z produkcją eksperymentalnych projektów artystycznych.
Kalendarz-YES-2017-Backstage-04-Ola-Kedrzynska
“Skąpane we mgle, szmaragdowe jeziora i warmińskie lasy – to idealna sceneria dla historii rozgrywającej się na łamach najnowszego Kalendarza YES” – mówi Katarzyna Kifert. Czułym okiem swojego aparatu odkrywa ona tajemnicę natury i kobiecej duszy. Portretuje je, hołdując ich głębi, zmienności i magii.
Kalendarz-YES-2017-Backstage-03
Natura i woda, jako naturalna przestrzeń blasku i nieskrępowanej ekspresji, staje się motywem przewodnim Kalendarza YES 2017. Symbolizuje wolność, jedność z naturą i mistyczną moc oczyszczania. Połyskująca toń jest tłem dla muzy Kalendarza – Oli Kędrzyńskiej. Ukazuje siłę jej kobiecości. Siłę, którą czerpie z natury.
Kalendarz-YES-2017-Backstage-14-Ola-Kedrzynska
Kobiecą, autentyczną duszę, ujrzymy już wkrótce w nowym wymiarze: “Chcemy, aby spotkanie widza z bohaterką, a zwłaszcza moqqa a ARE Q ment, gdy zostaje nawiązany między nimi kontakt wzrokowy, miał magiczny i zaskakujący charakter”. Za QA w tajemnicy. Nowatorska odsłona Kalendarza YES zostanie ujawniona podczas planowanej na jesień premiery.
Kalendarz-YES-2017-Backstage-09-Andrzej-Sobolewski-Ola-Kedrzynska
Dla YES fotografowali już Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek, Mateusz Stankiewicz, Aldona Karczmarczyk, Magdalena Łuniewska, Marcin Kempski, Magda Wunsche i Aga Samsel oraz Agata Pospieszyńska. Natomiast bohaterkami Kalendarza były m.in. Ania Jagodzińska, Zuza Bijoch, Magda Frąckowiak.
Kalendarz-YES-2017-Backstage-12
Karty Kalendarza, którego pierwsza odsłona powstała w 2010 roku, to żywa historia polskiej fotografii. “Kalendarz YES to projekt, do którego zapraszamy wyjątkowych twórców. Każda edycja opowiada inną historię i za każdym razem odkrywa nowy świat Kobiety YES” – mówi.
Kalendarz-YES-2017-Backstage-16-Slawa-Madelska-Monika-Klejewska-Mateusz-Madelski-Ola-Kedrzynska-Jessica-Mercedes-Kirschner
Monika Klejewska, Menedżer Marketingu YES. Fotografie ze wszystkich dotychczasowych Kalendarzy można obejrzeć na YES.pl oraz w Concept Store YES w Warszawie. W tym wyjątkowym i otwartym niedawno miejscu, miłośnicy fotografii kolekcjonerskiej mogą zamówić wybrane zdjęcie w limitowanej edycji, sygnowane podpisem autora.

  • Miejsce: Warmia, Dorotowo i okolice
  • Fotografie i reżyseria: Katarzyna Kifert (The Kissinger Twins)
  • Kreacja i reżyseria: Dawid Marcinkowski (The Kissinger Twins)
  • Modelka: Ola Kędrzyńska
  • Operator: Kuba Kossak
  • Stylizacja: Andrzej Sobolewski
  • Makijaż: Magda Atkins
  • Fryzury: Michał Bielecki
  • Koordynacja projektu: Monika Klejewska, Mateusz Madelski

Wstęp: Redakcja Exclusivemag.pl, tekst i zdjęcia materiały prasowe