Jeszcze słuchawki czy już gadżety?

Nauszne, bezprzewodowe, dokanałowe… na rynku dostępna jest cała masa słuchawek, w zależności od naszych potrzeb. Coraz częściej jednak, wybierając je, kierujemy się nie tylko jakością oferowanego dźwięku i ich konstrukcją, lecz także designem. Przygotowaliśmy dla Was przegląd najciekawszych produktów, które, mamy nadzieję, wpadną Wam w… ucho.

Słuchawki specjalnie dla kobiet? Z myślą o nich, firma Hama, wraz z piosenkarką, Lady Gagą, stworzyła słuchawki Heartbeats. Mogą one pełnić zarówno funkcję sprzętu elektronicznego, jak i… biżuterii. Co więcej, ich kable zostały skonstruowane w sposób zapobiegający ich splątaniu. Na podobny pomysł wpadła także firma Maxwell, która zdecydowała się na współpracę z marką biżuteryjną Swarovski. Efektem jest kolekcja słuchawek w ośmiu kolorach, ozdobionych krystalizowanymi elementami. Jeżeli znudzi nam się dana kolorystyka, dzięki wymiennym nakładkom możemy z łatwością zmienić ją na inną.

Jeżeli lubicie słuchawki nauszne, z pewnością przypadnie Wam do gustu produkt o nazwie Visual Effector. Na czym polega jego innowacyjność? Słuchawki te wyposażone zostały w wyświetlacze, które dostosowują się do słuchanej przez nas muzyki – w zależności od brzmienia czy słuchanego gatunku, motywy graficzne na małych ekranach LCD zmieniają się. Słuchawki te nie są jeszcze dostępne w sprzedaży, ale jesteśmy pewni, że zrobią one furorę wśród audiofili.

Twórcy nie zapominają także o filmomaniakach. Marka Coloud stworzyła słuchawki dla fanów „Gwiezdnych Wojen”, inspirowane bohaterami sagi: R2D2, Darth’em Vader’em, Stormtrooperem i Bobem Fettem. Dodatkowo wyposażone są one w mikrofon, tak więc służyć mogą one nam także do prowadzenia rozmów telefonicznych. Jeżeli natomiast lubicie film Tron, z pewnością przypadną Wam do gustu słuchawki marki Monster, które powstały przy współpracy z zespołem Daft Punk (który jest także twórcą soundtracku do dzieła). Sprzęt swoim designem przypomina hełm, wyposażony jest w metalowe elementy i system eliminujący dźwięki z otoczenia.

A czym Wy kierujecie się kupując słuchawki? Stawiacie na funkcjonalność czy modny wygląd?

Foto: Audio – Technica, Attribution-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY – ND 2.0)