Jedzenie na mieście – Kamo Bar&Grill Kraków

Sprawdźcie u nas, gdzie zjeść na mieście. Krótko i na temat mówimy na jaką okazję i dla jakiej ekipy dany lokal jest najlepszy. Nasi dziennikarze sprawdzają i opisują jakość i świeżość składników. Wskazujemy to co w danym miejscu jest dobre i wyjątkowe. Na koniec serwujemy garść informacji praktycznych, aby zaprowadzić Was do lokalu.

Having heard New York was the world capital of food blogging we googled top 10 NY eating out blogs. After reading some pompous descriptions of everything but food and place atmosphere we decided to give it a try and write our own restaurant guide. We started in Kraków and will hopefully expand if you like what we do. We try not to criticize. We find and point out what is good in every place and you decide weather this kind of good is what you are looking for today.

Na pierwszy ogień wzięliśmy grill azjatycki Kamo Bar & Grill na ul. Czystej 8 w Krakowie.

Our first choice was Kamo – Asian grill & bar, Czysta street number 8 in Kraków.

Na jaką okazję:

Jest to nowe miejsce w centrum Krakowa. W sam raz na wyjście dla grupy przyjaciół lub nieformalne spotkanie firmowe. Kolacja dla dwojga w Kamo to również dobry pomysł. Podobnie jeśli chcecie zrobić wrażenie na gościach spoza Krakowa, ale spotkanie ma przebiegać w swobodnej atmosferze. Jest tu domowo i elegancko zarazem. Miejsce odpowiednie dla ludzi ceniących nowoczesne wzornictwo, jasne wnętrze, przestronność i minimalizm. Kamo obiecuje wysokie standardy i dostarcza tę obietnicę całkowicie.

To go out with:

Being a relatively new place Kamo is best for an informal meeting with family, friends or even work colleagues / client. It will also be perfect for a romantic dinner for two. Elegant yet not overwhelmingly posh. Place is minimalist and clean yet cosy and human. Feels at home as you walk in.

Pierwsze wrażenie:

Obsługa sprawia, że czujemy iż jesteśmy oczekiwanymi gośćmi. Jest miła, kompetentna i nie narzucająca się. Oczywiście rzeczą, która już na pierwszy rzut oka wyróżnia Kamo, są wbudowane w stoliki elektryczne grille, do samodzielnego przygotowania potraw. Każdy ma swobodny dostęp do grilla. Obsługa spieszy ze wskazówkami, jak poprawnie go używać. Ale to nie wszystko. Dostajemy komplet poręcznych narzędzi, a nad każdym stanowiskiem znajduje się mały okap, który sprawia, że pomieszczenie ma cały czas czyste powietrze. Pozwala to skupić się na smaku i zapachu potraw. Krótko mówiąc oryginalny pomysł wykonany z dbałością o szczegóły. Jeszcze jedno – nazwa. Otóż oznacza ona w języku japońskim dziką kaczkę, wyeksponowaną zresztą w logo. Spójnie i w ścisłym związku z jedzeniem, bo kaczka to przecież ważny składnik kuchni azjatyckiej. W dobie szalonego nazewnictwa wyróżnia się pozytywnie.

First impression:

You will be welcomed and served by competent, smiling yet discreet staff. The place’s name itself, that in Japanese stands for duck, that you find in the logo and on the products, makes the whole establishment feel coherent and well thought. Our first impression was this place was a good concept well executed and such promise was absolutely delivered.

Jedzenie:

Jako jedni z pierwszych recenzentów kulinarnych w sieci, zwracamy uwagę na świeżość i jakość składników. To one decydują o smaku potraw, a podanie i przyprawy to tylko dodatek. Tutaj Kamo wypada doskonale. Mięsa są pierwszej jakości i doskonale zamarynowane. Warzywa są świeże, czyste i dobrze pokrojone. Widać rękę doświadczonego szefa kuchni, pasjonata. Rzucamy to wszystko na ruszt i już po chwili każdy ma na talerzu to, czego chce i grillowane tak jak lubi. Do tego mamy do dyspozycji wykonane na miejscu sosy, które można także zakupić na wynos. Na uwagę zasługują oryginalne dodatki np. ryż przygotowany w tradycyjny sposób z dodatkiem jajka. Menu jest oryginalne, ale nie nastręcza trudności z wyborem. My wybraliśmy karkówkę, która na grillu sprawdziła się znakomicie. Spróbowaliśmy także oryginalnej lemoniady. Wśród napojów znajdziecie też alkohole z Japonii.

Food:

As one of the first food reviewers on-line we more focus on freshness and quality of the ingredients then menu names sophistication. This is what makes food good and matters more then a celebrity chef. Kamo is very special in therms of these features as you select and grill portions of food yourself. Each table has special convenient grilling equipment built in. Everything is top notch quality form the main course (well marinated, finest bits only, skilfully sliced) to the sauces that you can actually purchase to take away like in the Nando’s. You can get alcoholic beverages form Japan here too.

Kiedy już będzie po wszystkim:

Jak czujemy się po wyjściu z Kamo? Humory dopisują, jesteśmy syci zadowoleni. Wszyscy deklarujemy, że jeszcze tu wrócimy. Miłym akcentem jest to, że znajdujemy się w centrum Krakowa, ale możemy jeszcze chwile iść swobodnie ulicą w większej grupie i rozmawiać, co wieczorem w bezpośrednim otoczeniu Rynku Głównego byłoby trudne.

After-taste:

We feel refreshed and relaxed. Everyone is in a good mood and ready to spend the night out. It was a good dinner and we are sure we will come back and recommend the place.

Info praktyczne:

Spokojnie dojedziecie piechotą z Rynku Głównego, więc jest to alternatywa dla lokali w centrum. Po drodze do wszystkich atrakcji zachodniej części Krakowa czyli Muzeum Narodowego, Parku Jordana, stadionów. W bezpośrednim sąsiedztwie Teatru Groteska oraz AGH. Z parkowaniem w ciągu dnia może być ciężko, ale wieczorem spokojnie znajdzie się miejsce na ul. Krupniczej lub Skarbowej. Nie zapomnijcie wykupić biletu w parkomacie.

Useful information:

Place is in a very city centre, available by foot form the Main Market square. In summer you can also visit neighbouring parks and sport facilities. There is the National Museum and other interesing museums near by ie. Józef Mehoffer house and Numismatic Museum.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/Kamo.Bar.Grill

Tekst i zdjęcia: Exclusive Info