Szukaj

Jaki powinien być balsam do suchej skóry?

Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!
fot. Doreen Salcher | Dreamstime.com RF-LL

Sucha skóra jest bardzo problematyczna, a do tego często swędzi, piecze, jest zaczerwieniona i wrażliwa. Ratunkiem jest balsam do suchej skóry. Jaki kosmetyk wybrać, by spełniał oczekiwania i skutecznie nawilżył?

Słońce, wiatr, nieodpowiednia dieta, suche powietrze, zbyt mało wypitej wody – to i wiele innych czynników sprawia, że skóra staja się przesuszona. Wówczas jest ściągnięta, może pojawić się swędzenie, pieczenie, zaczerwienienia, a nawet łuszczenie się. Najlepszym sposobem, by zwalczyć ten problem (i mu zapobiec na przyszłość), jestbalsam do suchej skóry. Tylko który wybrać? Rynek drogeryjno-kosmetyczny ma obecnie bardzo szeroką gamę produktów tego typu, a jak wiadomo – nie wszystkie są skuteczne i spełniają swoją funkcję należycie.

Zwróć uwagę na skład

Wybierając balsam do suchej skóry, trzeba zwrócić uwagę na to, by oprócz substancji nawilżających zawierał także te natłuszczające, czyli lipidy, które tworzą niewidoczną warstwę ochronną. Dobrym rozwiązaniem jest np. Balsam do ciała Mixa, który tworzy natychmiastowy efekt opatrunku – przynosi ukojenie i bardzo silnie regeneruje uszkodzony naskórek. Nawet bardzo sucha skóra tuż po użyciu kosmetyku staje się odżywiona i nabiera zdrowego blasku.

Lepiej zrezygnować z balsamów, w których znajduje się dużo substancji zapachowych oraz tych, które mogą wywoływać dodatkowe podrażnienia, szczególnie że bardzo sucha skóra i tak jest na nie szczególnie podatna. Intensywna woń może też działać drażniąco i wywoływać dyskomfort. Alergicy powinni sięgać po hipoalergiczny balsam do suchej skóry, by mieć pewność, że produkt im nie zaszkodzi.

Balsam do suchej skóry – ważne są także konsystencja i opakowanie

Mało kto ma czas, by czekać, aż kosmetyki się wchłoną. Dlatego najlepszy będzie balsam do suchej skóry o lekkiej, przyjemnej konsystencji, który łatwo i dokładnie się będzie rozprowadzał. Do tego nie zatyka porów. Taki kosmetyk nie pozostawia tłustej warstwy na skórze (co wiele osób uważa za nieprzyjemne) i tuż po jego nałożeniu można będzie zobaczyć efekty.

Jeśli nie mamy cierpliwości, warto wybierać balsamy w prostych opakowaniach, które pozwolą szybko i dokładnie wybrać całość kosmetyku. Bardzo oryginalne buteleczki cieszą oko, jednak może w nich pozostawać końcówka balsamu, która się później marnuje.