Jaką lampę wybrać do salonu?

Dobre, odpowiednie oświetlenie salonu to jedna z kluczowych kwestii, o którą warto zadbać, jeżeli chcemy cieszyć się komfortowym wypoczynkiem w pokoju dziennym. Relaks na kanapie, wizyty gości, wspólne picie herbaty, oglądanie telewizji – w ciągu dnia wystarcza nam z reguły światło naturalne, wieczorem zaś sięgamy po różnego rodzaju lampy, żyrandole bądź kinkiety. Warto zdecydować się na oświetlenie, którego natężenie oraz intensywność możemy regulować w zależności od podejmowanych przez nas aktywności. Odpowiednio dobrane sztuczne oświetlenie pomoże nam także zbudować odpowiedni nastrój i wyeksponować salonowe dekoracje.

lampa

Do wyboru, do koloru

W salonach z oświetleniem oraz sklepach internetowych znajdziemy ogromny wybór wszelkiego rodzaju lamp. Różne wzory, gabaryty, kształty, parametry, zastosowania. Pamiętajmy jednak, aby przy wyborze źródła światła do naszego pokoju nie kierować się tylko i wyłącznie względami estetycznymi, choć istotnie lampa może stanowić wspaniały element dekoracyjny. Za pomocą odpowiedniego oświetlenia można stworzyć w salonie wyjątkowy klimat, a nawet powiększyć niewielkie metrażowo pomieszczenie. Aby osiągnąć właśnie taki efekt, poleca się produkty dające światło rozproszone. Zdecydowanie warto dobierać oświetlenie strefowo – lepiej rozlokować we wnętrzu kilka mniejszych źródeł światła w różnych jego częściach, niż zdecydować się tylko na jedną wiszącą lampę sufitową na środku.

Najpopularniejsze rodzaje lamp:

  • lampy stojące – niewątpliwie stanowią wspaniały element dekoracyjny. Umożliwiają doświetlenie konkretnych stref w salonie, jak na przykład fotel, w którym z reguły oddajemy się pasjonującej lekturze. Ich ogromną zaletą jest możliwość przestawiania z miejsca na miejsce, w zależności od aktualnych potrzeb czy układu mebli.
  • lampy wiszące – z reguły stanowią główne źródło światła naszego salonu, dlatego warto dobrze przemyśleć ich zakup. Ich wielkość, materiał, z którego zostały wykonane (drewno, plastik, papier, kryształ, szkło), a także rodzaj emitowanego światła powinny zostać dopasowane indywidualnie do wystroju oraz metrażu danego pomieszczenia.
  • kinkiety – mogą stanowić ciekawą, delikatną ozdobę, nadając jednocześnie pomieszczeniu nieco bardziej kameralny charakter. Pozwalają oświetlić tylko te miejsca, które pragniemy szczególnie wyeksponować.

Najwyższy czas na zakupy

Szukając oświetlenia do swego salonu, warto odwiedzić sklep internetowy Nexterio.pl. W jednym miejscu znajdziemy szeroki asortyment różnego rodzaju lamp, kinkietów, plafonów, a także przydatnych akcesoriów oświetleniowych – abażurów, kloszy, czy zasilaczy. Koniecznie zajrzyj na www.nexterio.pl – oświetlenie. Ogromny wybór artykułów od sprawdzonych producentów w niskich, konkurencyjnych cenach. Serwis oferuje ogółem aż 30 000 produktów dostępnych od ręki. Gwarantuje bezterminowy zwrot towarów w przypadku ewentualnego braku zadowolenia, a także darmową wysyłkę już przy zamówieniu od 249 zł.

Tekst: autor zewnętrzny, fot.: Kenny Louie, CC