Jak założyć własny sklep internetowy?

Założenie sklepu internetowego jest możliwością na własny biznes dla wszystkich tych osób, które nie mają dużych możliwości inwestycji i chcą prowadzić działalność niewymagającą wychodzenia z domu. Założenie sklepu internetowego jest idealnym pomysłem na własną firmę dla młodych mam, które chcą pozostać aktywne zawodowo i jednocześnie mieć możliwość opiekowania się własnymi dziećmi. Jednak jest to okazja nie tylko dla nich. Jak założyć sklep internetowy?

Czego potrzebujesz do otwarcia sklepu?

Zanim jeszcze otworzysz sklep internetowy musisz mieć pomysł. I nie tylko taki, który dotyczyć będzie asortymentu, jaki znajdą w nim Twoi klienci, ale również szeregu innych kwestii związanych z marką. Sama sprzedaż artykułów w internecie może być znacznie mniej sukcesywna, jeśli swojego sklepu „nie ubierzesz” w odpowiednią filozofię sprzedaży. Zastanów się zatem nad tym co chcesz sprzedawać, ale również jak masz zamiar to robić. Dobrze jest, jak postawisz siebie w sytuacji klienta. W jaki sposób chciałbyś/chciałabyś być obsłużony/a? Na czym zależy Ci przy dokonywaniu zakupów? Jeśli już wykreujesz wizję swojego sklepu inne kwestie zaczną wypływać z niej same.

Dostawcy

Kolejnym krokiem do założenia sklepu internetowego jest sprawdzenie, z jakich źródeł będziemy pozyskiwać artykuły do sprzedaży. Czy będą to produktu tworzone przez nas samych? Czy też produkowane na specjalne zamówienie? A może naszym dostawcą będzie hurtownia? Zastanów się nad opcją, która z pewnością obniży na początek koszt całej inwestycji, a jest nią dropshipping. Dzięki niemu towar sprzedawany przez Twój sklep będzie trafiał do klientów bezpośrednio od hurtowni.

Oprogramowanie, hosting i domena

I tutaj zaczynają się schody. Zwłaszcza, jeśli nigdy wcześniej nie miałeś/aś za dużo wspólnego z biznesem internetowym. Zadaj sobie pytanie jak duży będzie Twój sklep. Jeśli dopiero zaczynasz możesz wybrać hosting o uśrednionym limicie transferu. Gdy już zwiększysz swoje zasięgi, możesz pomyśleć o czymś większym.

Dobrym pomysłem – szczególnie dla wszystkich początkujących – jest otwarcie sklepu internetowego na platformie sklepowej np. Sky-Shop.pl. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziesz musiał/a martwić się szczegóły związane z technikaliami, a koszt wejściowy inwestycji będzie jeszcze mniejszy. W ramach abonamentu dostaniesz hosting, a także oprogramowanie obsługujące Twój sklep internetowy. Jeśli będziesz mieć jakieś pytania nie zostaniesz pozostawiony/a sam sobie. W ich rozwiązaniu pomoże Ci obsługa serwisu.