Szukaj

Jak sprawdzi się sokowirówka w Twoim domu?

Świeżo wyciskane soki zdrowym dodatkiem do diety
fot. Joanna Kosińska

Ten skromny dodatek kuchenny stał się niezastąpioną maszyną w każdym domu. Świeżo wyciskane soki i miąższ będą zdrowym dodatkiem do diety dla każdej rodziny. W dzisiejszych czasach producenci przedstawiają nam sokowirówki wychodzące w przyszłość. Wielofunkcyjność i niezawodność pracy tych urządzeń sprawiają, że stają się niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni.

Zdrowy styl życia

Myśląc o zdrowym trybie życia, mamy w głowie dietę złożoną z produktów naturalnych. Owoce i warzywa od lat były wyznacznikiem zdrowia i stosowane są w medycynie domowej. Problemem był sposób przygotowywania takich produktów w lepszej, schludniejszej formie. Sokowirówki rozwiązują wszystkie te problemy! Codzienne posiłki urozmaicone w soki lub smoothie, zdecydowanie poprawią zdrowie każdego z nas. Poza tym nowoczesne maszyny są w stanie produkować miąższ lub swego rodzaju „papkę” owocowo-warzywną, która może zostać wykorzystana jako surówka do każdego obiadu.

Wielofunkcyjność

Producenci oferują nam coraz więcej nowatorskich opcji, które pozwolą zaoszczędzić Ci czas i składniki. Dzisiejsze sokowirówki wyposażone są w niesamowicie przemyślane funkcje, które umilą Ci czas spędzony w kuchni. Poza tym ten dodatek kuchenny ma niezwykłą moc silnika, dzięki czemu można uzyskać sok nawet z najtwardszych owoców lub warzyw. Pojemność i wielofunkcyjność to kolejny atut, o którym warto wspomnieć. Większa część sokowirówek posiada opcje samoczyszczenia oraz możliwości cichej pracy lub technologii FiberBoost. Opcja ta pozwoli Ci na uzyskanie do 50% większej ilości miąższu, który jest niezastąpionym źródłem witamin.

Łatwe czyszczenie

Opcja QuickClean ma duże znaczenie przy zakupie i pozwoli Ci na doczyszczenie twojego nowego nabytku nawet w najtrudniej dostępnych miejscach. Większość części może być zdemontowana, dzięki czemu będziesz w stanie dokładnie oczyścić maszynę. Poza tym istnieją sokowirówki z funkcją samoczyszczenia. Dzięki tej funkcji jedyne co trzeba zrobić to wlać wodę do środka urządzenia i ustawić pokrętło na „samoczyszczenie”. Niedostępne miejsca nie jest już więcej problemem.

Zakup sokowirówki. Krok po kroku

Poznaliśmy już zalety wiążące się z nabyciem tego dodatku kuchennego. Warto teraz wspomnieć o sokowirówkach, które są godne polecenia. Do największych producentów należą Bosch, PHILIPS, Eldom, Concept i SENCOR. Kupując ich produkty, możemy być pewni dobrej jakości i niezawodności prezentowanych przez te firmy maszyn. Pomimo wysokiej ceny, urządzenie PHILIPS Avance Collection jest zdecydowanie warte uwagi i poradzi sobie z każdym zadaniem. SENCOR SJE 741SS należy do tańszych modeli, lecz w porównaniu do ceny spełnia swoją funkcję. Ostatnim wartym wspomnienia urządzeniem jest Bosch MES3500, który jest maszyną średniej kategorii. Posiada wiele przydatnych funkcji i na pewno nie wyrządzi szkód domowemu budżetowi. Dzięki tym dodatkom kuchennym będziesz w stanie przyrządzać przepyszne koktajle owocowe lub warzywne, które dostarczą Ci energii na cały dzień.