Jak skutecznie szukać pracy?

Proces poszukiwania pracy nierzadko bywa żmudny i czasochłonny. Istnieją jednak sprawdzone sposoby pozwalające skrócić to zajęcie. Przede wszystkim należy znaleźć godne zaufania źródło ogłoszeń, gdzie zamieszczane są aktualne i wiarygodne oferty pracy. Duże znaczenie ma również poprawnie skonstruowane CV oraz list motywacyjny, dzięki którym możemy zyskać w oczach przyszłego pracodawcy.

szukanie ofert pracy 01Źródła ofert pracy

Osoby pozostające bez pracy propozycji zatrudnienia szukają w prasie, portalach rekrutacyjnych, tablicach ogłoszeń, powiatowych urzędach pracy, biurach karier szkół wyższych oraz przez agencje pośrednictwa pracy i doradztwa personalnego. Jednak największą popularnością cieszą się ogłoszenia publikowane w darmowych serwisach internetowych, z których korzystać można przez 24h na dobę.

Selekcja ogłoszeń

Zanim zdecydujemy się wysłać własną kandydaturę na dane stanowisko pracy, przyjrzyjmy się dokładnie wymaganiom zawartym w ogłoszeniu. Jeśli nie spełniamy oczekiwań pracodawcy, a nasze doświadczenie i kwalifikacje zawodowe odbiegają od pożądanych, nasza aplikacja nie przyniesie pozytywnego rezultatu. Zmarnujemy jedynie czas własny, jak i osób zajmujących się rekrutacją.

Profesjonalne CV i list motywacyjny

Życiorys kandydata o niewielkim doświadczeniu powinien zmieścić się na jednej stronie A4. Osoby o większych, godnych wymienienia kwalifikacjach mogą dołączyć do swojego CV jeszcze jedną stronę. Ważne jest, by życiorys był czytelny oraz podzielony na wyraźne części dotyczące danych osobowych, wykształcenia, doświadczenia zawodowego, przebytych kursów, umiejętności oraz zainteresowań. Nie można zapomnieć, aby w CV umieścić swoje zdjęcie oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. List motywacyjny powinien wyjaśniać dlaczego aplikujemy na dane miejsce pracy oraz uzasadniać, że nasze kwalifikacje pozwolą nam dobrze wypełniać przyszłe obowiązki.

Znajdź pracę z GoWork!

Wszystkie osoby poszukujące zatrudnienia zachęcamy do odwiedzenia serwisu pracy GoWork. Aktualnie znajduje się tam ponad sto tysięcy ofert, skierowanych do osób o różnorodnych kwalifikacjach i doświadczeniu. Propozycje pracy znajdą tam zarówno pracownicy fizyczni, jak i umysłowi. Osoby o wieloletnim doświadczeniu zawodowym oraz młodzi ludzie dopiero wkraczający na drogę zawodowej kariery. Ogłoszenia dotyczą różnych branż i wszystkich miast w naszym kraju – znajdziesz odnośniki, jak m.in.:

Ponadto w ofercie GoWork znajdują się liczne

    • Szkolenia i kursy, pozwalające zdobyć nowe umiejętności zawodowe, a niejednokrotnie całkowicie się przekwalifikować.
    • Szkoły policealne, kształcące w wielu pożądanych kierunkach.

Chcąc przejrzeć obszerną bazę ogłoszeń o pracę oraz zapoznać się z proponowanymi szkoleniami i kierunkami szkół policealnych, wystarczy odwiedzić stronę internetową www.gowork.pl.

Tekst: autor zewnętrzny, fot. katerina r.  CC BY-SA 2.0

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *