Szukaj

Jak prawidłowo zmywać makijaż?

Podkład, puder, róż, szminka, cienie do powiek, tusz do rzęs, pomada do brwi. Tyle kosmetyków kolorowych wiele Polek codziennie nakłada na swoją twarz. Pozbycie się tego, czyli demakijaż, wydaje się łatwą sprawą. Bo kto nie umie umyć twarzy żelem lub mleczkiem? A jednak wiele kobiet robi to w niewłaściwy sposób. Jeżeli chcesz to wykonywać demakijaż dobrze i skutecznie, zapoznaj się z naszymi radami.

Dlaczego demakijaż jest ważny?

Warstwa pudru i innych kosmetyków tworzy na twarzy blokadę, która oddziela skórę od działania czynników zewnętrznych. Nie tylko tych niekorzystnych, ale i tych potrzebnych, np. powietrza. Skóra musi oddychać, jeżeli ma wyglądać dobrze. Co prawda, kosmetyki do makijażu DIOR i innych uznanych marek, przepuszczają powietrze, ale i one wymagają demakijażu. Zmywanie twarzy powinno być wykonywane codziennie i tego należy się trzymać. Nawet jednorazowe pójście spać w makijażu (np. po imprezie) może skończyć się niekorzystnym wyglądem cery przez kilka kolejnych dni.

Co może się stać, jeżeli nie będziemy na noc zmywać makijażu:

  • wcześniej niż naturalnie pojawią się zmarszczki, bruzdy, kurze łapki,
  • skóra straci jędrność, stanie się sucha i papierowa,
  • wystąpią pryszcze, grudki i inne niedoskonałości.

Dobór odpowiednich kosmetyków

Pierwszy krok do prawidłowego demakijażu to odpowiednio dobrane kosmetyki. Mimo że makijaż zmyjemy z twarzy za pomocą wody i szarego mydła, to to połączenie z pewnością nie będzie służyło naszej cerze. Aby poprawnie wykonywać demakijaż, należy zaopatrzyć się w dobrany do typu cery żel do mycia, mleczko do twarzy, mleczko lub płyn do zmywania kosmetyków z oczu oraz tonik.

Jak wykonywać demakijaż oczu?

Zmycie cieni i tuszu do rzęs to pierwszy krok w procesie demakijażu. Cienka skóra powiek wymaga nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale i delikatnego traktowania. Środek do demakijażu oczu nanieś na płatek kosmetyczny i przyłóż kilka sekund do zamkniętego oka. Mleczko lub płyn rozpuszczą kosmetyki, które usuniesz przesuwając lekko płatek. Czynność powtarzaj tak długo, aż wacik pozostanie czysty.

Jak zmywać twarz?

Płatek nasącz mleczkiem do zmywania makijażu, a następnie przecieraj czoło zaczynając od brwi i kierując się do góry. Makijaż z policzków również zmywaj kolistymi ruchami, kierując się od nosa do skroni i uszu. Nie zapomnij o zmyciu szminki z ust.
Demakijaż zakończ umyciem twarzy żelem, który usunie resztki fluidu i pudru. Następne przetrzyj twarz tonikiem przywracającym skórze prawidłowe pH.