Jak prawidłowo dbać o biżuterie latem?

Pora letnia jest uporczywa dla kondycji naszej biżuterii. Woda morska, promienie słoneczne czy piasek mogą uszkodzić powierzchnię biżuterii. Skorzystaj z kilku sprawdzonych porad, jeśli chcesz utrzymać biżuterię w świetnej jakości.


Z dala od kremów czy aerozoli
Godzinne opalania na plaży nie obejdą się bez nałożenia odpowiedniego filtru na opalanie bądź kremu. Podobnie wieczory, kiedy jesteśmy oblegani przez różnego typu owady. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okażą się aerozole owadobójcze. Każda ze wspomnianych substancji jest szkodliwa dla naszej biżuterii. Nim sięgnięcie po którykolwiek ze środków, zróbcie to najlepiej zdejmując wcześniej biżuterię.
Bezpiecznie przechowuj
Okres wakacyjny jest rajem dla złodziei, którzy tylko polują na nasze drogocenne rzeczy. Zwłaszcza jeśli decydujemy się na odpoczynek na plaży lub w mocno zaludnionych częściach świata. Warto zapewnić sobie nocleg z sejfem, który wykorzystacie to przechowania Waszej biżuterii.
Z dala od wody!
Odpoczynek w pobliżu plaży lub basenów jest rajem w upalne dni. Specjaliści z https://www.beller.pl/ przestrzegają, aby wystrzegać się zabierania biżuterii w owe miejsca. Substancja zawarte w wodach np. sól morska lub chlor, mają szkodliwe działanie dla naszej biżuterii. Jednym z niepożądanych skutków jest korozja biżuterii, która stopniowo wpływa na odklejanie się kamieni lub utratę blasku. Nie zawsze jednak możecie pamiętać o tej zasadzie. Co wtedy? Rozwiązaniem jest szybkie przepłukanie biżuterii. Powinno czynić się to w przegotowanej i ostudzonej wodzie. Bardzo dobrym pomysłem jest również skorzystanie z sód oczyszczonych.
Może tak ubezpieczyć?
Zastanówcie się nad ubezpieczeniem Waszej biżuterii, jeśli jest bardzo drogocenna. Niekiedy nie uda nam się uniknąć kryzysowych sytuacji np. kradzieży. Odpowiednie ubezpieczalnie ostudzą Wasze nerwy w takich sytuacjach i zwrócą całość kosztów.
Odpowiednie opakowanie to podstawa!
Zapomnijcie o przechowywaniu biżuterii w pierwszej lepszej torebce bądź walizce. Są to pierwsze miejsca, w których biżuteria jest narażona na potencjalne uszkodzenia. Wystarczy chwila nieuwagi, by nasza walizka spadła ze schodów obijając przy tym całą wewnętrzną zawartość. Rozsądniej zapewnić odpowiednie opakowanie posiadające w środku zabezpieczające gąbki. Z reguły są to opakowania małych rozmiarów, co nada się idealnie, aby przechowywać je w dowolnym miejscu.