Płaszcz to bezapelacyjnie hit ostatnich kilku sezonów. Styl typu oversize wkradł się właściwie we wszystkie możliwe elementy garderoby. Po bluzki, spodnie, bluzy, a także i płaszcze. Podpowiemy jak dobrać idealny płaszcz oversize, aby nie przytłaczał naszej sylwetki.


Od czego zacząć?
Wybierając płaszcz oversize oczywiście powinniśmy zacząć od wyboru rozmiaru. Tutaj nie sugerujmy się zbytnio pokazami mody, na których modele naprawdę noszą dosyć duże okrycie tego typu. To zbyt przerysowany obraz oversize, dlatego wybierzmy rozmiar, w którym nasze rękawy będą nieco dłuższe oraz sam płaszcz powinien być np. o rozmiar lub dwa większy. Wtedy nie przesadzimy z efektem oversize, a nasza sylwetka nie ucierpi na tym zbyt mocno. Nie będziemy czuć się także zbyt przytłaczająco. Zwróćmy również uwagę na długość takiego płaszcza, ponieważ w zależności od typu sylwetki będzie leżał nieco inaczej. Musisz zastanowić się, jaka będzie najbardziej odpowiednia i proporcjonalna do Twojego wzrostu. Wysokie kobiety mogą postawić na płaszcz nawet do ziemi pod warunkiem, że chcą podkreślić dodatkowo swój aut, jakim jest wzrost oraz wysmuklić figurę. Jeśli taka opcja nie przypadnie im do gustu, to mogą postawić na płaszcz do połowy łydek, który sprawdzi się idealnie także kobiet średniego wzrostu. Z kolei dla niskim osób najlepsze będzie okrycie wierzchnie maksymalnie do kolan.
Z czym nosić płaszcz oversize?
Gdy już stoimy przed wyborem odpowiedniego płaszcza oversize należy zastanowić się, z czym możemy go zestawić w codziennych, jak i eleganckich stylizacjach. Najlepiej do tego typu odzieży sprawdzą się dopasowane ubrania – ołówkowa spódnica bądź sukienka, spodnie o kroju rurek oraz przylegająca koszula. Oczywiście nie jest to obowiązek, ponieważ kobiety o drobniejszej figurze mogą poszaleć z doborem odzieży do płaszcza oversize. Mogą wykorzystać jeansy mom fit lub boyfriendy, a także koszulę i bluzę o większym rozmiarze. Wszystko zależy od sylwetki oraz i tego, jak się czujemy z danym zestawieniem. Dlatego dopasowane rzeczy to nie wymóg do płaszcza oversize. Ponadto przy jego wyborze powinniśmy zwrócić uwagę również na jego kolorystykę, która jest ważna do określonego typu urody, ponieważ niektóre kolory (tak samo, jak fasony) nie będę idealnie leżeć na tych samych osobach. Dlatego warto przyjrzeć się odcieniom, jakie ma dany płaszcz i spróbować wybrać odpowiedni dla danej urody. Jesteśmy przekonani, że właściwy płaszcz damski znajdziesz na Born2be, gdzie czeka Cię cała gama produktów do wyboru. Okrycie wierzchnie typu oversize to idealny element w Twojej garderobie.